Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Berat Kandili Mesajları - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2022

Berat Kandili Mesajları

Bugün mübarek Berat Kandili. Sevdiklerinize gönderebileceğiniz en özel ve anlamlı kandil mesajları bu sayfada. Berat gecesini idrak etmek her türlü eksikliklerimize, baş kaldırışımıza, nisyanımıza ve tuğyanımıza karşın yüce Rabbimizin bağışlayıcılığını akılda tuttuğumuzu gösterir. Berat (Berâet), Arapça’da günahlardan arınma, temize çıkma manasına gelir. İslam inanışına göre bu gecenin feyizli ve bereketli bir gece olması nedeniyle Mübarek Gece; günahların bağışlanması ve kulların günahlardan arınması nedeniyle de Berat Gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları nedeniyle de Rahmet Gecesi gibi isimlerle de anılmıştır. Bu kısa bilgiyi verdikten sonra sizler için en güzel Berat Kandili Mesajlarını takdim edelim.

Berat Kandili Mesajları

 

Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukarın avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı nice mutlu kandillere….

Allah’ın Rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız firdevs, dualarınız kabul olsun. kandiliniz kutlu olsun…..

İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun

Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun

Bir damla umut serpilsin yüreğine, bin tatli umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün duaların kabul, Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun. 2013mersin.net

Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Kuran’ın nazil olduğu bin aydan daha hayırlı bu gecenin size efradı ailenize ve bütün İslam alemine hayır bereket ve huzur getirmesini diliyor ve dua ediyorum.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Bin aydan daha hayırlı bu mübarek gecenin büyüsüne kapılmanız dileğiyle Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.
Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin,büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Allah’ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Yükü sevgi özü saygı gücü barış süsü hoşgörü olan mübarek Beraat kandilini kutlarım Allah’a emanet olun.

2013 Berat Kandili Mesajları, En Güzel Berat Kandili Mesajları

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, kandilin mübarek olsun…

Kalpler vardır ,sevgiyi yaşatmak için,İnsanlar vardır, dostluğu paylaşmak için,Mubarek günler vardır, Beraberce kutlamak için..

Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği dostlukların hiç bitmediği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de sevgi dolu nice kandillere.

Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle umudun gerçekle, ışığın gölgeyle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice kandillere.

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Semanın kapılarının açılıp rahmetin sağanak, sağanak yağdığı bu günde duşen damlaların sizi ailece sırıl sıklam etmesi dileğiyle.Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

Size karanfilin sadakatini, sümbülün bagliligini, meneksenin tevazusunu, lalenin gururunu, leylegin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..

Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakisiniz kadar güzel, umudunuz yarin kadar yakin, yarininiz askiniz kadar mutlu, askiniz Beraat kadar mukaddes, dualariniz istediginiz gibi makbul olsun.

Varligi ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarinizin Rabbin yüce katina iletilmisine vesile olan kandiliniz mübarek olsun.

Gecenin güzel yüzü yüregine dokunsun, seytan senden uzakta, melekler basucunda olsun, günes öyle bir geceye dogsun ki dualarin kabul kandilin mubarek olsun.

Bir damla umut serpilsin yüregine, bin tatli umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün dualarin kabul, kandilin mubarek olsun.

Ellerin duaya uzandigi, sinelerin dostlara açildigi, gözlerin masumiyet aradigi bu mubarek günde tum dualariniz kabul olmasi dilegiyle iyi kandiller.

ALLAH’ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim.Beraat kandiliniz mübarek olsun

ALLAH’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Haıyrlı kandiller

ALLAH’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Sizler de Beğendiğiniz Berat Kandili Mesajınızı Aşağıdan Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Hemen Bizlerle Paylaşabilirsiniz ..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Nuray Balmumcu dedi ki:

  Güneşin güzel yüzü yüreğine dokunun, kabuklarından uzakta, melekler dursun, Güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul, Beraat kendiniz Allah rızası için mübarek olsun…

 2. mustafa dedi ki:

  meleklerden su istedim denizi verdiler
  gül istedim bahçesini verdiler
  güzel bir söz istedim SEVGİ dediler
  sevgi istedim birde BİR HAYIR DUA İSTEDİM
  bu numarayı verdiler ADRES DOĞRUMU…
  hayırlı kandiller

 3. elif dedi ki:

  Yeter artık be ! Bıktım artık . söylemeyim söylemeyim diyorum ama AKP ‘ den başka iyi bir parti var mı ? tabikide yok . Recep Tayyip sizin huzurunuz mutluluğunuz için çaba harcadı ve harcıyorda .Daha ne istiyorsunuz ! Gezi parkıymış ! O eylemcilerin amacı ağaç kesilmesini engellemek değil TÜRKİYEYİ bölmek ! Uyanın ve anlayın artık . İsrail bile bu eyleme destek veriyor ülkemizin parçalanmasını istiyorlar çünkü .Akılsız olmayın ! Eylemcilerin tek derdi ağaç mı ? tabiki hayır . tamam eyleminizi yapın ama insanların arabalarnı dükkanlarını yakmayın . onların ne suç var ? polisin ne suçu var ? onlarda sonuçta emir kulu . o eylemcileri durdurmak için polisler kaç saat uyku uyumuyor ! 3-4 gün evine gidemiyor . POlis hakkında yalan haber yapıp halkı kışkırtmak istiyorlar ! UYAN ARTIK TÜRKİYE !

 4. hatice dedi ki:

  yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle berat kandiliniz kutlu olsun

 5. AHMET TEKCAN dedi ki:

  Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakisiniz kadar güzel, umudunuz yarin kadar yakin, yarininiz askiniz kadar mutlu, askiniz Beraat kadar mukaddes, dualariniz istediginiz gibi makbul olsun.

 6. sümeyye dedi ki:

  ALLAH(C.C)HERKESİN DUASINI KABUL ETSİN

  GÖNLÜNÜZ HUZURLU,YUVANIZ MUTLU,BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN İNŞALLAH ALLAH HERKESE BU GECEYİ DOLU DOLU GEÇİRMEYİ NASİP ETSİN İNŞALLAH (AMİN)

 7. Gül dedi ki:

  Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

 8. ilayda nur dedi ki:

  kandiliz mubaret olsun

  1. rahime dedi ki:

   teşekkür ederiz ..

 9. asiye dedi ki:

  Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

 10. murat dedi ki:

  Buraya mesaj yazan 2 kişiden birisi iktidara oy vermiş… Kim ne derse desin su akar yolunu bulur. Gelecek Türkiyenin olacak. Geçmişten ders almayan geleceği göremez…Konuşanların geçmişine bakacaksın…Tarihi muhakkak okuyacaksın…Söze değil icraata bakacaksın…

 11. mustafa dedi ki:

  o kadar şahsiyetsizler varki siyaseti tabi tutuyolar şu gecelerin hürmetine herkez atatürküde bayrağınıda dilinide dininide sever akp diyerekten başına taş düşecek haysiyetsiz

 12. Dilan dedi ki:

  Herkesin berat kandili kutlu olsun âmin

 13. sedat gündağ dedi ki:

  Tüm islam aleminin,ve tüm(cc)KULLARININ,BERAAT kandillerini kutlar bu mubarek gecenin hayırına tüm dünyamızın huzuru için dualar edelim,dualarımızın kabulü için ALLAH rıza için bu mubarek gecenin hayrı için.dualarınız kabül BERAAT kandiliniz mubarek olsun.

 14. zehra dedi ki:

  Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun. :)

  1. EMRE dedi ki:

   TEŞEKÜRLER SİZİNDE

 15. faruk dedi ki:

  helal olsun Tuğçe’ye herkesi öttürmüş..:))
  Hayırlı Kandiller..

 16. salim telli dedi ki:

  Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların Kabul olsun bu gece berat kandilini kutlarım

 17. asım telli dedi ki:

  berat kandilinizi kutlar sevdiklerinizle beraber olmanızı gönül den isterim.

 18. elif erdem dedi ki:

  yüzünde mutluluk, kalbinde sevgi şefkat, evinde huzurlu gün geçirme dileğiyle BERAT KANDILINIZ MÜBAREK OLSUN..!

 19. Eyyüp Bahçeci dedi ki:

  Hepinize hayırlı kendil ler dilerim

 20. tanimsiz firari dedi ki:

  Bi mubarek gunlerimiz vardi. Emellerinize alet etmediginiz simdi onudami etmeye calisiyonuz. Allah islah etsin ne diyeyim

 21. Murat dedi ki:

  Bire bin yazılan bu gecede dua edelim rabbimize… Hayırlı kandiller

 22. KAMİLE dedi ki:

  Gecenin güzel yüzü yüregine dokunsun, seytan senden uzakta, melekler basucunda olsun, günes öyle bir geceye dogsun ki dualarin kabul kandilin mubarek olsun.

 23. Nurbay dedi ki:

  Tuğçe Allah bizim duamızı kabul ettiki iktidarda Ak Parti var.Allah başımızdan eksik etmesin bütün Müslüman kardeşlerimin kandili kutlu olsun

 24. ibrahim gül dedi ki:

  Tum islam aleminin kandilini en icten dileklerimle kutlar hayirlara vesile olmasini rabbimden isterim.

 25. Sümeyye dedi ki:

  En kalbi berat kandili mesajlarını bütün müslüman kardeşlerime yolluyorum. Ankara’dan Sümeyye. Teşekkürler.

  1. Ertu dedi ki:

   saol sümeyye seninde

 26. Muammer kalay dedi ki:

  Dünyada bir olan sizde bin olsun kainatta damla olan sizde okyanus olsun el açıp dua ettiğiniz her şey bugün kabul olsun berat kandiliniz mübarek olsun

 27. Ferdi dedi ki:

  Tüm islam aleminin beraat kandili mübarek olsun Rabbim cumlemize Hidayet nasip etsin

 28. Tansu AKKURT dedi ki:

  Tum İslam aleminin berat kandili mubarek olsun . Hayatinizdan dilinizden duayi eksik etmeyiniz. Dua ile kalmak dilegiyle..
  Bu arada siyaset konusunu acanlar var . Birakinda bugun siyasetsiz gecsin arkadaslar .

 29. esma şenyiğitoğlu dedi ki:

  gecenın güzel yüzü yüreğinize dokundun şeytan sizlerden uzakta melekler başucunuzda olsun güneş öyle geceye doğsunki dualarınız kabul berat kandiliniz mübarek olsun

 30. ismail sinim dedi ki:

  ŞU MÜBAREK ÜÇ AYLARDA VE BİN AYDAN HAYIRLI GECEDE GELİN KARDEŞ OLALIM SEVELİM SEVİLELİM DÜŞÜNELİM DÜNYADA BİZE DOST ÜLKE YOK FIRSAT VERMEYELİM GÜN GELİR SANDIK ÇIKAR MEYDANA HERKESİN RESMİ ÇIKAR ORTAYA KIRMAK DÖKMEK NİYE O YERLERİN NE GÜNAHI VAR. SAĞDUYULU OLALIM DOLDURUŞA GELMEYELİM. KİM NE YAPARSA KENDİNE YAPAR.HUZURUMUZU BOZMAYALIM.

 31. Yunus dedi ki:

  Allah askina su mübarek günü parti , sağ, sol, gibi seylere karistirmayalim gecenin feyzini bunlarla mahvetmielim , rabbim bizleri birbirimize kiskirtanlara firsat vermesin , hayirli kandiller.

 32. yavuz dedi ki:

  tugce siz taksime bikinili çıkıp elinde bira şisesiyle ben Allaha inanmıyorum diyen direnişçiler arasındaysanız boşverin kandili ak partililer çok şükür kutlarlar kandilimizi.bende ülkücüyüm ancak pkk,ateist,dhkpc yandaşlarının bir arada cirit attığı direnişçilerden olmaktansa DEVLETÇİYİM MİLLİYETÇİYİM TAYYİPÇİYİM.

 33. duygu Ts dedi ki:

  Tüm müslüman aleminin berat kandili mübarek olsun … herşeyin hayırlısı Allahtan tugçe hanım yapılan tuzakları görmeyecek kadar kör olanlar ancak böyle konuşabilir ..İktidar yine AKP :)

 34. ukala dedi ki:

  TUĞÇE ben ne sağcıyım nede solcu tarafsızım…. ama şu bi gerçek şuan gençlerimiz iyi şartlar altında kaliteli eğitim görüyorsa ve ülkemizin ekonomisi 10 senede tavan yapıyorsa dış ülkelere borcumuz bitiyorsa bunları başbakana borçluyuz bilgisayar gibi bir teknoloji var elinin altında ama ne yazık ki kullanmayı bilmiyorsun facede takılıp millete beğendirene kadar googleden araştır ve bir derdin varsa da git derdini tepe köy muhtarına anlat ikide mum al kendi derdine yan hadi eyvallah NoT: tuğçe Hariç tüm müslümanların kandili mübarek olsun :)

  1. ukala2 dedi ki:

   ukala, bukadar yazı okudun hangi biri ayırımcılık yapıyor sendne başka. Sen ak partilisin galiba? Tüm mmüslümanların kandili mübarek olsun.

 35. Ayşegül dedi ki:

  Berat Kandili Tüm Müslümanlara kutlu olsun .Öyle çok dua edin bugün (Benim için de küçük bir dua ederseniz sevinirim). Dualarınız kabul olsun.

 36. gozde dedi ki:

  Siz cok beklersiniz akp iktidar olamaz artık yalanları ortada canım az kaldı yol almasna

  1. mehmet dedi ki:

   gözde hanım hayellerle yaşamakta güzel.yadırgamıyorum sizi çünkü en doğal hakkındır.

 37. Hak Yolunda dedi ki:

  Rabbim!

  Rahman ve Rahim adınla (esirgeyen ve bağışlayan) bizleri bu gecenin hürmetine bağışla salih kulların arasına kat amin…Hayırlı Kandiller

 38. mustafa f. aslan dedi ki:

  bütün müslümanların berat kandili kutlu olsun .gaziantep.

 39. hakan dedi ki:

  Tuğçe siz kafayımı yediniz partiyle ne alakası var bu işin? islami gün ve gece olduğunu sende biliyosun Müslümanların diyosun sen nesin? Müslüman değilmisin? her tarafınız ajanlık milletin huzurunu kaçırıyorsunuz çenenizi kapatında millet bi nefes alsın hangi parti varda rahat nefes alacaksın akılsız insan.

  1. ismail dedi ki:

   Herkesin kandili mübarek olsun kandil mesajları herkese gelsin nice kandillere inşallah.

 40. kuzey dedi ki:

  Kardeşim allah her şeyin en hayırlısını versin

 41. yılmaz yalçın dedi ki:

  Mübarek gün ve gecelere de siyaseti sokuyorsunuz ya . Allah sizleri bu gece hürmetine ıslah etsin. Hükümetlerin sandıkta değişeceğini 21.yüzyılda bilmeniz gerekir.

 42. Hatice Demir dedi ki:

  En güzel berat kandili mesajları tüm Müslümanlara gelsin benden. Herkesin kandili mübarek olsun, inşallah.

 43. Tuğçe Naz dedi ki:

  Başımızda AKP gibi bir saltanatçı bir iktidar olmasına rağmen yine de bütün Müslümanların berat kandili kutlu olsun. Umarım yeni bir partinin gelmesine ve AKP’den kurtulmamıza vesile olur.

  1. halit şimşek dedi ki:

   Sadece kandil temennilerimizi belirtelim. Çünkü burası yeri değil… Ben Almanya’da yaşayan ve memleket hasreti çeken tüm gurbetçilerimizin kandilini kutluyorum.

  2. Emre Karali dedi ki:

   Çok beklersin Tuğçe naz Çook :) AKP <3

  3. duygu dedi ki:

   tuğce yeter artık yaa bıktık sizin gibilerden yaa beraat kandiliyle siyasetın ne alakası var yaa hem şu bi gercek ki siz istesenizde istemesenizde akp yine ve yine tek başına iktidar olacak

  4. Komando dedi ki:

   tuğçe Akp olmasaydı senin gibileri konser, parti ve kutlamalarda yerleri kalmazdı.

   1. Damla Ozturk dedi ki:

    yasasin Ataturk, varolsun TC, Tum cemaatul islamin berat kandili mubarek olsun ins. yarabbim!

  5. Kübra dedi ki:

   burası siyaset yeri değil , tuğçemisin nesin akp yi sevmek zorunda değilsin akp de sana bayılmıyodu siyesetten anlamıyosun madem çeneni de tut bi zahmet , burdakiler buraya siyaset yapmaya gelmedi karıstırma ortalığı . Herkesin kandili mübarek olsun .

   1. mehmet dedi ki:

    lütfen biraz kibar olalım beyler bayanlar.siyasettin yeri değil bu gün.Rabbim herkesin gönlüne göre versin.

   2. mehmet dedi ki:

    kübra hanım helal olsun.böyle sizin gibi bayanlarımız olduktan sonra inşallah kimselere minnet etmeyiz ve sırtımız yere gelmez.Hak teala her şeye kadirdir.

   3. ETHEM dedi ki:

    yani katılıyorum_sizinde_KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781