E Devlet Şifresi Alma

Sorunsuz bir şekilde E devlet şifresi nasıl alınır online ortamda e devlet şifresi alma

Artık SSK kuyruklarında beklemek, saatlerce bekledikten sonra “Bugün git, yarın gel.” cümlesini duymak, bürokrasinin yavaş işlemesinden dolayı devlet ile ilgili bir işin günlerce sonuçlanmasını beklemek mazide kaldı. Artık gelişen teknoloji ile birlikte devlete ait birçok kurum veril ve bilgilerini sanal ortama aktararak devlet dairelerinin yükünü büyük seviyede azalttı.

e devlet şifresiGünümüzde pek çok kurumda olduğu gibi SGK da pek çok işlemini artık internet üzerinden yürütüyor. Kuruma dahil olan binlerce çalışan ve emekli artık devlet dairesine gitmeden pek çok işini internet üzerinden çok kısa sürede halledebiliyor. İnternet  sistemine kayıtlı olan  SSK sorgulama işlemleri; internet üzerinde bulunan E-Devlet sistemi ve E-SGM uygulamaları yoluyla hem çok basit hem de zaman kaybı olmadan gerçekleştirebilmektedir.

SGK Sorgulama İşlemleri haricinde daha birçok işlem vatandaşlar tarafından i E-Devlet sistemi üzerinden çok hızlı ve tamamen güvenilir şartlarda yapılabilmektedir.  Vatandaşlar, E- Devlet sistemi üzerinden tüm resmi kurumlar, bakanlıklar ve müdürlükler ile ilgili olan işlerini internet aracılığıyla kolay bir şekilde sonuçlandırabilmektedirler.

E-Devlet sistemine giriş yapabilmenin tek şartı ise E-Devlet şifresine sahip olmaktır. E- Devlet şifresine sahip olan herkes kolayca tüm işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilir. Bu şifreyi alabilmek içinse en yakın postaneye gitmek yeterlidir. Postanelerde kayıtlı şifreler belli bir ücret karşılığında vatandaşların kimlik numaralarına tanımlanmaktadır.

e Devlet Şifresi Alma Ne Kadar 2015

E devlet şifresi alma bedeli 2 TL’dir. Herhangi bir postaneye kimliğinizle giderek e devlet şifrenizi alabilirsiniz.

SSK sorgulamasını E-Devlet sistemi üzerinden yapmak isteyenlerin ilk olarak ana sayfa üzerinde bulunan benim sayfam sekmesini açması gerekmektedir. Ardından  SSK sorgulama işlemi için sol bölümde bulunan kutu içinde 4A hizmet bilgisi tıklandığında hizmet dökümü ekranda belirecektir.

E-Devlet sisteminin dışında Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla internet üzerinde kurulmuş E-SGM uygulaması ile vatandaşlar pek çok SSK  işlemini devlet dairesine gitmeden sonuçlandırma imkanına sahip olabilmektedirler.

E Devlet Şifresi Alma İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

  1. Bugün postaneye gittim e devlet şifresi almak için 2 Tl dediler. Alacaktım ama kimliğimi evde unutmuş olduğum için alamadım. TC kimlik numarası yetmiyor, kimlikle gitmek gerekiyor, bilginize.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.