Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Ocak 2021

Bayrağın Önemi ile İlgili Yazı

Türk Bayrağının Önemi ile İlgili Yazı kısa ve öz

Bayrağımız

Bayrak bir milletin bağımsız olduğunu gösteren önemli bir semboldür. Bağımsız olan her ülkenin kendine ait bir bayrağı bulunur. Türk bayrağı da bizim varlığımızın ve bağımsızlığımızın göstergesidir. Bayrağımız rengini bu vatan için şehit olan vatandaşlarımızın kanlarından almıştır. 1983 yılında çıkarılan Türk Bayrağı Kanunu ile bayrağımızın boyutları, şekli, nerelerde ve nasıl kullanılacağı belirtilmiştir.

Millî bayramlarda milletimizin birlik ve beraberliğini, bağımsız olduğunu göstermek amacıyla kurum ve kuruluşları, okulumuzu ve evlerimizi bayrağımızla süsleriz. Millî takımlarımızı yaptıkları spor müsabakalarında bayrağımızla destekleriz. Millî takımlarımızın başarılarını hep beraber elimizde bayraklarla kutlarız. Bayrağımız bağımsızlığımızın, birlik ve beraberliğimizin simgesidir. Şehitlerimizin bize bıraktığı bu kutsal emanete gereken önemi ve değeri göstermenin gerekliliğini hiçbir zaman unutmamalıyız.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ezgi dedi ki:

    selamun aleyküm bu ödev valla hayran bıraktı, teşekkürler, Bayrağın Önemi ile İlgili Yazı çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

  2. ceren dedi ki:

    bizim hoca çok beğendi, Bayrağın Önemi ile İlgili Yazı harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

  3. danla bilic dedi ki:

    bizim hoca çok beğendi, Bayrağın Önemi ile İlgili Yazı harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

Yorum Yaz