Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Mart 2021

Başarıda Çalışmanın Önemi Münazara

Bu yazımızda başarıda çalışmanın önemi münazara kısaca olarak bilgi aktaracağız.

*Başarıda çalışmanın bir önemi yoktur. Çalışmadan başarı elde edilebilir. Başarmanın sırrında şans bulunur. Şans eseri başarılar gerçekleşebilir. Şans etkeni burada iradesizlik değildir. Bilimsel deneyler sırasında bulunan tesadüfi buluşların başarısı, şanstan başka bir şeyle açıklanamaz.

 

. Şansı iradesizliğin dışında tutacaksak, başarıda iradeyi kabul ediyoruz demektir. Başarmak için çok çalışmak gerekir. Bilimsel deneyleri örnek göstereceksek, bugün kullandığımız bütün icatların ortaya çıkış sürecinde defalarca yanılıp baştan başlama azmi ve çalışkanlığı bulunmaktadır.

*Başarmak topyekun çalışmak demek değildir. Şansı yaver giden insan, hak ettiği yere daha kolay gelebilir. Bunu çok çalışmakla açıklayamayız. Bir babanın mirasına konan bir evladına çok çalıştı diyemeyiz. Mirası elde etme başarısı, evlat olmasından ileri gelir. Bu da onun iradesinde değildir.

. Mirasın sahibinin başarısı yine çok çalışmakla elde edilen bir başarıdır. Başarmaktaki irade, azim, sabır ve çalışmak, daha çok çalışmaktır. İnanmak başarmanın yarısıdır. Diğer yarısı da inanarak çalışmaktır. Kişiye çalıştığının karşılığı vardır.

*Bir insan ne kadar çalışırsa çalışsın, elinde olmayan sebeplerden dolayı da başarıya ulaşamayabilir. Bir sınava girip başarılı olacağı kesin olarak bilinmeyen bir öğrencinin bile, sınav öncesinde aksilik yaşaması başarıyı doğrudan etkiler.

. Başarı belli bir zamana bağlı değildir. İnişli çıkışlı bir eksende belli bir yatırım zamanından yani çalışma gayretinden sonra rutine bağlanır. Başarı hemen elde edilecek bir şey değildir. Çok çalışmak zamanla sınırlandırılamaz. Bu nedenle başarıda çalışmak önemlidir.

Başarıda Çalışmanın Önemi Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. çalışkan dedi ki:

  biz mı seni kıskanaçagız ha ha asıl sen bizi kıskanıyorsun

 2. Başarı için Zeka dedi ki:

  zeka önemlidir ve biz perşembe gunu arkadaslarimla munazaraya gidecegiz. catir catir yenecwgiz hepsini yamanla belinaya sevgiler

 3. arda dedi ki:

  çalışmadan başarı gelmez, ne demiş Keth Moorhead: “Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır.”

  1. Anonim dedi ki:

   senin sayende münanzarayı kazandık

 4. ceyda dedi ki:

  kim hazırlamışsa teşekkür ediyorum, başarının şartı münazara çalışmam kısa ve harika olmuş, özenle yazıyorum. bu arada hem zeki hem güzel hem de çalışkanım, kıskananlar çatlasın. :)

  1. Anonim dedi ki:

   tamamda biz bbunu napalım

 5. Alya dedi ki:

  Başarıda çalışmanın önemi tabi ki oldukça büyüktür. Bu önem hazırlanan bu yazıda çok güzel bir şekilde ifade edilmiş. Tebrik ediyorum sizi güzel bir yazı.

Yorum Yaz