Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Temmuz 2018

B Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda B harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Canlıların türlerinin farklılaşması, iklim, yeryüzü şekilleri, doğal bariyerler olarak gerçekleşmektedir. Biyoçeşitlilik, canlıların ekosistemler içinde farklı hayat alanlarına sahip olarak yaşamalarıdır. Her canlının adapte olduğu coğrafik şartlar da çevresel kalıtım olarak çeşitlilik sağlar.

 

 

B harfiyle başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Babun: Habeş maymunu olarak bilinir. İri yarı bir vücut şekli vardır. Saldırgandır. Sivri dişleri bulunur. Taklit yetenekleri son derece gelişmiştir. Gözlemci bir hayvandır.

 

 

Balık: Neredeyse tamamen suda yaşayan, suya özgü solungaçlar ve vücut sistemine sahiptir. Her kütle ve hacimde olan balıkların vücut yapıları suda yaşamaya uygun olarak şekillenmiştir. Vücutları pulludur.

 

Balina: Hayatını suda sürdürür. Memeli bir hayvandır. Büyük kütleli ve büyük hacimli olarak bulunur. Avlanarak yaşar. Aile şeklinde ya da bireysel bir hayatları vardır. Göç ederler.

 

Baykuş: Gece yırtıcı kuşlarındandır. Başları tüylüdür, vücutları tüylerle kaplıdır. Başları üç yüz altmış derece döner. Gözleri keskindir. İki yüz metreye kadar av menzili vardır. Kamuflaj özellikleri gelişmiştir. Çok nadir hareket ederek, sessiz yaşarlar.

 

Bıldırcın: Bir kuş türü olarak, küçük ve tıknaz yapıdadırlar. Tohum ve böcek yiyerek beslenirler. Çift olarak yuva kurarlar. Yerde yuva yaparlar. Kısa ve hızlı uçarlar.

 

Boğa: Büyükbaş, erkek sığırdır. Kısırlaştırılmış sığıra öküz denir. Damızlık olarak kullanılırlar. Kültür hayvancılığında et ve et ürünleri için kullanılır.

 

B Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Deniz dedi ki:

  Güzel öğretmen beğendi bu Arada sınıfın en çalışkanı güzeli benim zaten öğretmen bu yüzden benden iyi bir performans bekliyordu ve istediği oldu :)??

 2. elif su dedi ki:

  Elinize sağlık B ile başlayan hayvan isimleri beğendim. kısa ve çok güzel olmuş, öğretmen beğendi, sınıfın en çalışkanı ve güzeli benim bu arada :) bunları da ekleyebiliriz. bufalo bukalemun

 3. berna dedi ki:

  Teşekkürler çok beğendim peki B harfi ile başlayan hayvan isimleri arasında Bukalemun desek olur mu?

 4. Ezgi dedi ki:

  Ya b ile başlayan hayvan isimleri bu kadar mı ödev hazırlamam lazım ondan soruyorum yine de teşekkürler.

  1. Deniz dedi ki:

   Bufalo veya bukalemun da olur

  2. Deniz dedi ki:

   Bufalo veya bukalemun da olabilir

 5. pınar dedi ki:

  baska yok mu bence var ama bunlar da yeterli.

Yorum Yaz