Atatürk’ün Milli Dış Politika Esaslarının Önemini Anlatan Bir Slogan Cümlesi Oluşturunuz.

Bu yazımızda Atatürk’ün milli dış politika esaslarının önemini anlatan bir slogan cümlesi oluşturunuz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Mustafa Kemal, cumhuriyetin ilanından sonra Milli Mücadele yıllarındaki milli duruşun devam edilmesinde önemli kararlar almıştır. Dış politikada da milli bir kimlik oluşmasında etkili olmuştur. Dış politikanın milli olması, milli değerlerin öne çıkarılması anlamına gelmektedir. Milli bir dış politika geliştirmek için cumhuriyet değerlerinin öne çıkarılmasını amaçlamıştır. Cumhuriyetin kurucu ilkeleri ile hareket etmiştir.

Cumhuriyetin kurucu ilkeleri sosyal, siyasal olarak Türkiye’nin gelişmesinde ilk dönemlerde önemli bir yere sahip olmuştur. Bu nedenle milli deyince akla cumhuriyetin kurucu değerleri gelmektedir.

Atatürk’ün milli dış politika esaslarının önemini anlatan bir slogan cümlesi bulunuz:

*Yerli ve milli bir sermaye ile daha iyi bir geleceğe!

7 yorum

  1. Evet bende öyleyim herkes bana kopya için rüşvet teklif ediyor hatta yazılılarda kopya çekiyorlar bu yüzden bütün yazılılarda öğretmen masasında yazılı oluyor um cnm okul 1.siyim bu da sana kapak olsun

  2. sağolun, siteye teşekkürler hep buradan bakıyorum, kısa ve umduğum gibi güzel olmuş yıldızlı beğendim, bu arada okulun hem en güzel ve hem de en çalışkan öğrencisiyim, okuyanlara kapak olsun. :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.