Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2021

Aşı Nedir? Kısaca

Aşı Nedir? Kısaca Bilgi

Aşı: Vücuda önceden belli maddeler (ölü mikrop, canlı mikrop, mikrop antijenleri gibi) verilerek kişide belli hastalıklara karşı özel dayanıklılık durumu geliştirme işlemidir. Aşı ilaç değildir. Hastalıkların önlenmesinde kişiye yönelik önlemlerden biri aşılamadır. Aşısı bulunan hastalıklardan büyük ölçüde korunmak mümkündür.

Aşılama ile kişi henüz anne karnında, yeni doğan döneminde ya da çocukluk dönemindeyken çeşitli hastalıklardan korunur. Hayatın her döneminde uygulanabilecek aşılar vardır. Aşılar, dozuna ve aşı takvimine uygun olarak yapıldığında kişiyi belirtilen hastalığa karşı korur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. duygu özaslan dedi ki:

    eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Aşı Nedir? Kısaca mükemmel olmuş, bu arada Sivas güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

  2. sebile ölmez dedi ki:

    eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Aşı Nedir? Kısaca mükemmel olmuş, bu arada Iğdır güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

  3. duygu dedi ki:

    anlaşılır ve sade yazılmış, Aşı Nedir? Kısaca anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

Yorum Yaz