Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Arif Nihat Asya Kimdir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Arif Nihat Asya Kimdir

Bu sayfamızda Arif Nihat Asya kimdir sorusunun cevabını vererek Arif Nihat Asya’nın eserleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Türk edebiyatının şair ve yazarları arasında önemli bir yere sahip olan Arif Nihat Asya, Çatalca’da doğmuştur. Şair İstanbul’da Darülmüallimin-i Aliye adlı okulu bitirmiştir. Adana, Edirne, Malatya, Kıbrıs, Eskişehir ve Ankara’da edebiyat öğretmenliği yapmıştır. Adana Milletvekili olarak bir dönem mecliste görev yapmıştır.

Arif Nihat Asya edebiyatımızda Bayrak Şairi olarak tanınmaktadır. Eserlerinde Türk milliyetçiliğini, insan, tarih, tabiat, vatan ve bayrak sevgisini İslami bir çeşni içinde ifade etmiştir.

Eserleri:

Şiirleri: Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor, Rubaiyyat-ı Arif, Kubbe-i Hadra, Kökler ve Dallar, Kıbrıs Rubaileri, Nisan, Emzikler, Dualar ve Aminler, Kova Burcu, Yürek, Avrupa’dan Rubailer, Köprü, Aynalarda Kalan, Basamaklar

Mensur şiirleri: Heykeltıraş, Yastığımın Dünyası, Ayetler

Mensur Eserleri: Kanatlar ve Gagalar, Enikli Kapı, Terazi Kendini Tartmaz, Tehdit Mektupları, Onlar Bu Dilden Anlar, Aramak ve Söylemek, Kanatlarını Arayanlar…

Arif Nihat Asya ve Eserleri Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781