Anneye Mektup Örnekleri Uzun

Bu yazımızda anneye mektup örnekleri uzun kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sevgili Annem,

Hayatın boyunca, çocukların için her türlü cefaya göğüs gererek ve bize kanat açarak bin bir türlü fedakarlık yaptın. Sana karşı olan borcumuzu ödemek mümkün değil. Sen, bütün bunları karşılıksız yaparken, bizim mağdur olmamamızın için uğraştın.

Üzerimizde hakkın ve emeğin çoktur. Seni övmeye kalksam, kelimeler kifayetsiz kalacaktır. Senin fedakarlıklarını yazsan denizler mürekkep olsa yetmeyecektir. Sen ki anne olmayı, karnında yavru taşır gibi göğsünde taşıyorsun.

Kırmayıp inciniyorsun, esirgemeyip cefa çekiyorsun, susup içine atıyorsun buna rağmen yaşlanmayıp daima duygu ve düşüncenle, vicdan ve insafınla genç kalmayı başarıyorsun. Yükün ağır ve yolun uzun, sana yardım edecek de kimse yok…

Canım Annem,

Evladın olarak sana karşı mahcup değilim. Bizleri mağdur etmediğin için de kelimeler boğazımda düğümlenerek bu mektubu yazıyorum. Ellerim titrek, yüreğim ürkek… Ayrı düştüğümüz günden beridir, burnumda ve gözümde tütmektesin.

Hasretlik çekerken, seni bir an bile unutmuyorum. Pencereden bakarken sen, nöbet tutarken sen, devriye gezerken sen… Senden aldığım umut inancıyla vatanımı savunuyorum. Vatan demek, sen demeksin. Vatan demek, din demektir. Vatan demek, devlet demektir.

Kıymetli Annem,

Bize vatan sevgisini sen öğrettin. Şimdi senden mülhem vatanımızı savunurken, korkusuz bir şekilde yerimde sabit duruyorum. Eğer ben vatan evladıysam, Anadolu’yu bir ana bağrı yapan senin sayendedir. Eğer bugün ben burada şehit olacaksam, vatanım, milletim ve dinim uğrunadır.

Anacığım, duanı esirgemeyesin, Allah’a emanet ol.

Anneye Mektup Örnekleri Uzun Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. Okulda öğretmenimiz anneler günü için herkesten üçer tane mektup yazmasını istedi.Bende bunun için bir araştırma yaptım ve yazınız sayesinde üç tane mektubu birden buldum.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.