Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Eylül 2020

Anneye Mektup Örneği Anneler Günü

Bu yazımızda anneye mektup örneği anneler günü kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kıymetli Anneciğim,

Senden uzakta geçirdiğim bunca senedir, vatani hizmet göreviyle diyar diyar dolaşırken, bugün bin türlü gailenin içinde birden anneler günü olduğunu, bir vasıtayla öğrendim. Derin bir iç çektikten sonra kısa bir sürede bütün hayatımızı gözümün önünden geçirdim.

Gözlerim doluyor yazarken, ellerim titriyor. Anneciğim, sizleri çok özledim. Bu özel günde senin yanında olamamamın derin ıstırabını yaşıyorum. İçinde bulunduğum durum, duygu yoğunluğu bakımında çok elim bir durumdur.

Sevgili Anneciğim,

Her an sizi düşünerek geçirdiğim bu vazife günlerinde, senin telkin ve nasihatlerin sayesinde yolumu aydınlatıyorum. İnsanlara en iyi şekilde davranıp, dertlerine çare olmaya çalışıyorum. Bugün senin gününse eğer, benim için her gün ve her işimde sen varsın.

İşe giderken sen, işten gelirken sen, çalışırken sen, yemek yerken sen varsın. Annem olsa diye başlayan cümlelerde yokluğun o kadar acı ki, yaşarken ölmek deyimini inandırıcı bulmadığım zamanları hayıflanarak hatırlıyorum.

Anneciğim,

İyi ki varsın. Mesafe tanımaksızın sevgin, şefkatin, merhametin, hoşgörün beni kuşatmaya devam ediyor. Manevi hazzımın beni teselli ettiğinin farkındayım. Yanında olamasam da kalbim seninle beraberdir. İlk fırsatta ziyaretine geleceğimin haberini vermek isterim.

Sizleri o kadar çok özledim ki, bu özel günde özel bir sebeple hatırıma düşmeni heyecanla karşılayarak elime kalem ve kağıt alırken, seni her şeyden daha çok sevdiğimi belirtmek isterim. Hoşça kal.

Anneye Mektup Örneği Anneler Günü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hale dedi ki:

    siteye teşekkürler hep buradan bakıyorum, anneler günü mektubu kısa ve umduğum gibi güzel olmuş yıldızlı beğendim, bu arada okulun hem en güzel ve hem de en çalışkan öğrencisiyim, okuyanlara kapak olsun. :)

  2. Özgür dedi ki:

    Türkçe öğretmenim anneye mektup ödevi verdi. Ben de bu yazınızdan ilham alarak içine kendi duygularımı ekleyerek yazdım çok güzel oldu mektubum öğretmenim de annemin de çok hoşuna gitti :)

Yorum Yaz