Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2020

Anneler Günü İle İlgili Hikayeler

Bu yazımızda anneler günü ile ilgili hikayeler kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Anneler Günü yaklaşırken, kardeşimle beraber abi – kardeş anneme bir sürpriz yapmaya karar verdik. Kız kardeşim sürpriz konularında çok sıkıdır. Ser verip sır vermez. O öyle olunca da işin heyecanı hep dinamik kalır.

 

Bu sefer annemiz için onun varlığını anlamlı kılan ve birlik ve beraberliğimizi bir an olsun somut duygu ve düşünceler biçimine çeviren bir hediye planladık. Çok büyük sürpriz olacaktı. Umudumuz yüksekti. Bizi geçmişe götürecektik.

Annem ile babamın tanışmaları, görüşmeleri, evlenmeleri, doğumlarımız, bebekliklerimiz ve ilk çocukluk hatıralarımız gibi konularda ne kadar resim ve video varsa toplamaya karar verdik. Hepsini birleştirip bir film oluşturmayı düşündük.

Kardeşim ve ben, bütün akrabalarımız ziyaret etmeye başladık. Böyle olunca herkesin biraz da ailemiz ve annemle ilgili hatıralarını ve düşüncelerini videoya kaydettik. Sadece resimli bir film olmaktan çok,  uzun metraj bir film yoluna girdik.

Kardeşim ve ben, bir hafta boyunca annemizden izin alıp da bütün akrabalarımızı dolaşıp resim toplayıp, kayıtlar aldık. En sonunda uzun uğraşlar sonuç verdi. Elimizde yığınla kayıt vardı.

Bilgisayarın karşısına geçip dört kolla, düzenleme işlerine başladık. Biraz zaman sonra filmi tamamladık. Annemin sevdiği müzikleri de en duygusal yerlerde kullandık.

Anneler Günü geldiğinde annemize sürprizi haber veren pusulalar yazdık. Komedine, buzdolabına işaretler bıraktık. Salonda bir köşede sinevizyon hazırdı. Annemin salona girmesiyle film başladı. Annem dondu kaldı, babam, ben ve kardeşim ağlıyorduk.

Filmi izledik ve çok duygulandık, annem bize teşekkür etti. Sarıldık, ne kadar öyle kaldığımızı hatırlamıyorum ama gerçekten mutluyduk.

Anneler Günü İle İlgili Hikayeler Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Badegül dedi ki:

    Anneler günü ile ilgili hikaye yazma yarışması vardı. Ben de yarışmaya bu hikayeleri birleştirerek bir hikaye yazdım ve birinci oldum. Yazan elleriniz dert görmesin :)

Yorum Yaz