Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2021

Anne Sütünün Bebek Beslenmesindeki Önemi Nedir

Anne Sütünün Bebek Sağlığı ve Beslenmesindeki Rolü hakkında bilgi kısaca, Anne Sütünün Bebek Beslenmesindeki Önemi Nedir?

Anne sütü üzerinde durulup düşünülmesi gereken bir şey değildir. Her bebek mutlaka en az ilk 6 ay süresince anne sütü ile beslenmelidir. Daha sonra ek gıdaya başlanabilir. Bu süre en fazla 2 seneye kadar uzatılabilir. İnsanın en temel besini olan anne sütü bebeklerimizin en hızlı geliştiği bu dönemde onun ihtiyaçlarını en iyi karşılayacak gıdadır.

Bazı bebekler daha çok bazı bebekler daha az hastalığa yakalanır. Bu, büyüdükleri çevreyle ilgili olduğu kadar anne sütüyle beslenip beslenmedikleri ile de ilgilidir. Araştırmalar anne sütünün bebeği koruduğunu kanıtlamıştır. Anne sütü antibiyotik gibi çalışmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek ishal, zatürre gibi bulaşıcı hastalıklardan bebeği korur.

Anne sütü hem herhangi bir ekonomik zorluk çıkarmadığından hem de mikropsuz ve temiz olduğundan çok kullanışlıdır. Bebek tarafından sindirilmesi en kolay besin olma özelliğine de sahiptir. Bebekte hazımsızlık oluşturmaz.

Anne sütünün diğer bir faydası ise duygusal bağlamdadır. Bebek ile anne arasındaki bağın sağlam olması açısından annenin bebeğe süt verdiği süreç önemlidir. Bebek böylece annesinin yanında kendini daha huzurlu hisseder ve ona bağlanır.

anne-sutu-arttirmak-resim

Anne Sütünün Bebek Beslenmesindeki Önemi Nedir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz