Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Anne Baba Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda anne baba sevgisi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Anne ve baba, bir evladın en değerli varlıklarıdır. Anne ve baba bir evlat yetiştirerek bütün bir toplumu da değiştirebilir. Bu nedenle aile olmak ve anne, baba sevgisine sahip olmak toplum için de faydalıdır.

 

Anne ve babalarımız, evlatlarının iyi bir hayat sürmesi için elinden gelen her şeyi yaparlar. Evlatlarını her şeyden esirgerler ve evlatlarından maddi ve manevi bir şey esirgemezler. Merhamet, sevginin ilham kaynağıdır.

Ailede merhamet ağacı var oldukça, sevgi meyvesi tatlı olacaktır. Anne ve babanın bir evlat üzerindeki hakkı asla ödenmez. Anne ve babaya karşı mükellefiyet ve mesuliyetler bu minvalde gerçekleşir. Anne ve baba hakkı bir evladın sevgi, vicdan ve insafından beslenir.

Bizim toplumumuzda din ve kültür olarak yerleşik hale gelen anne ve baba saygısı, sevgiyi de besler. Böylece toplumumuzda aile birlik ve beraberlikleri toplum dinamiklerini korur ve bizi millet olarak dirençli kılar.

Anne ve baba sevgisi, anne ve babanın sevgisiyle de ilgidir. Bir evladın bütün fedakarlıklara ve cefalara rağmen kayıtsız kalması anne ve baba ilgisiyle de alakalıdır. Anne ve babaya sahip olmak, bir aile olgusunun içinde olmak, insanları topluma daha çabuk adapte etmektedir.

Annelerimiz ve babalarımız çok kıymetlidir. Onların hakkını ödemek mümkün değildir. Bu nedenle anne ve babalarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerekir.

Anne Baba Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Şeyma dedi ki:

    Bu yazınızdan faydalanarak hem anneler gününde anneme hemde babalar gününde babama çok güzel bir yazı yazdım. Ne desem az.Emeğinize sağlık.

Yorum Yaz