Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2021

Anayasa’mız Ülkemizdeki Çocuklara Eğitim Ve Çalışma Konusunda Ne Gibi Haklar Vermiştir Araştırınız.

Bu yazımızda Anayasamız ülkemizdeki çocuklara eğitim ve çalışma konusunda ne gibi haklar vermiştir araştırınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Anayasamız ülkemizde çocukların eğitim ve çalışma imkanları konusunda uluslararası hukuk sistemleriyle müşterek olarak hareket etmektedir. Uluslararası hukuk sistemlerinde çocuk hakları öne çıkmaktadır. Ülkemizde de anayasamızda çocuk hakları öncelenmektedir. Çocuklar zorunlu eğitime tabi tutulmakta ve çocuk yaşta çalıştırılmamaktadırlar.

Çocukların eğitimi cinsiyet ayrımı olmaksızın zorunludur. Devlet sosyal yardım fonları oluşturarak okutma imkanı bulanmayan ailelere de yardım etmektedir. Ayrıca çocuk yaşlarda işçi çalıştırmak da suçtur. Mağdur ve muhtaç durumda olan ailelere de devlet sosyal yardım fonları oluşturmaktadır. Çocukların okutulması ve çalıştırılmaması konularında her geçen gün yeni ve olumlu kararlar alınmaktadır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. burcu dedi ki:

    Anayasamız ülkemizdeki çocuklara eğitim ve çalışma konusunda bazı haklar vermiştir. Bu haklar ilköğretimin zorunlu olması, belli yaş altı çocukların çalıştırılması yasağı gibi korumacı haklardır.

Yorum Yaz