Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Allah’a İbadet Etmek Onun Sevgisini Kazanmamıza Nasıl Yardımcı Olur

İnsan, hayat serüveni boyunca sürekli olarak yeni tecrübeler edinir ve bu tecrübeler sayesinde de hayatta birçok konuda bilgi sahibi olur. Bununla birlikte insan, yaşadığı süre zarfı boyunca her daim neden var olduğunu ve niçin yaşadığını merak etmiştir. Çevresinde gördüğü mükemmellikleri ve güzellikleri anlamaya çalışmış, varlığına bir anlam yüklemek istemiştir. Aslında bu sorunun cevabı basittir. İnsan, dünyada yaratıcısının kudretini görmek ve onun sevgisini ruhunda hissetmek, ona ibadet etmek için vardır.

Yaratıcının sevgisini ruhunda hissederek mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamanın tek yolu ise Allah’a ibadet etmekten geçmektedir. Bizler, Allah’a ibadet ederek onun önünde boynumuzu eğer ve dünyanın bize kattığı sıfatlardan, egolarımızdan sıyrılarak saf benliğimizle onun karşısında durur, ona olan sevgimizi gösteririz. Bu deneyim de bizlere, hayatla ilgili birçok kapının açılmasını sağlar. Çünkü Allah, dünyevi zevklerden kendisini uzak tutan ve zihninde her zaman Allah’ın adını dolaştıran kimselerin yanında olur, hayatları boyunca onları destekler.

Bu insanlar, zihinlerini Allah’ı anarak temiz tuttukları için hayatlarındaki işleri de her daim temiz gider. Allah’ın onların ruhuna koyduğu umutla yaşayan bu insanlar, herkes ve herşey hakkında umutlu ve iyimser düşünceler içerisinde oldukları için, Allah’ta onların umutlarına karşılık verir ve iyiliklerine de iyilikle yanıt verir. Hayatın en güzel yanı da bu olmaktadır. İnsan, ne ekerse onu biçer. Bu sebepten dolayı Allah’a sevgisini sunan kimseler de karşılığında Allah’ın sevgisini elde ederler.

Allah’a İbadet Etmek Onun Sevgisini Kazanmamıza Nasıl Yardımcı Olur Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz