Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Ağustos 2021

Sevap ve Günah Kavramları Size Neleri Hatırlatmaktadır

Sevap ve günah kavramları ne anlama gelmektedir? Sevap ve günah kavramları bize neler hatırlatmaktadır? Bu kavramların insan hayatındaki yeri ve önemi ne olmaktadır? Bu soruların cevabı ile bu konu hakkında daha fazla bilgi için yayımlamış olduğumuz bu çalışmayı incelemenizi tavsiye ederiz.

Sevap, Allah’a inanan bir insanın yaşamı boyunca iyi niyet ile yapmış ve iyi sonuçlar ortaya koymuş bir takım davranışlardır. Günah da Allah’ın karşı çıkmış olduğu, başka insanlara ve insanın kendisine zarar veren ve yapılmasının yanlış olduğu bilinen bir takım davranışlara verilmiş olan bir addır. Allah’a inanan ve Allah’a olan borcunu yerine getirmek isteyen her insan hayatı boyunca sevap işlemeye uğraşmıştır. Günah işleyen kişilerin ise genellikle Allah’ı içlerinde çok fazla hissetmedikleri savunulur.

Her insan bu dünya içerisinde bir sınavda yer almaktadır. Bir gün her şey son bulacak ve her insan ölümü tadacaktır. Bu yüzden ahirette de rahat edebilmek adına bu dünyada sevap işlemeye yer vermemiz gerekmektedir. Ayrıca insan sadece başkalarına iyilik olsun diye değil, kendisine de iyilik olsun diye sevap işlemektedir.Sevap işlemek insana iyi gelen şeyler arasındadır. Yalnızca ahirette değil, bu dünyada da işlediğimiz cevapların karşılığını alırız. Aynı şekilde günah işlememiz durumunda da kendimizi kötü hisseder ve hayatımız boyunca kötü durumlar ile karşı karşıya kalırız. Bu yüzden sevap ve günah kavramlarının insan hayatında önemli bir yeri bulunmaktadır.

Sevap ve Günah Kavramları Size Neleri Hatırlatmaktadır Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Derya dedi ki:

    Sevap ve günah kavramları bende pek güzel şeyler çağrıştırmamaktadır. Mesela “12 yaşında kız çocuğuyla evlenmek günahtır” yazmadığı için insanların umrunda olmuyor. Eşcinsellik günahtır yazmadığı halde, günah olduğu gerekçesiyle insanların aşkı onlara dar ediliyor. Trans insanlar sadece “var oldukları” gerekçesiyle katlediliyor. Öncelikle mantığı kullanmak gerek. Eğitim çok mühim.

Yorum Yaz