Akıl Yaşta Değil Baştadır Kompozisyon

Akıl Yaşta Değil Baştadır Atasözüyle İlgili Kompozisyon, Akıl Yaşta Değil Baştadır Konulu Kompozisyon

Akıl Yaşta Değil Baştadır

Akıllı olmanın yaş ile hiçbir ilgisi yoktur. Bir kimsenin yaşının büyük olması o kişinin çok akıllı olduğunu ya da bir kişinin yaşının çok genç olması o kişinin akıllı olmadığını göstermez. Çünkü yaş akıl seviyesini gösteren bir kıstas değildir. Bazen çok genç bir insan kendisinde onlarca yaş büyük kişilerden daha zeki olabilir.

Zeka işlenebilen bir şeydir. Bununla birlikte çevre, tecrübe, kalıtım gibi pek çok unsurdan da etkilenebilmektedir. Bu nedenle bazı insanlar diğerlerine göre daha akıllıca davranışlarda bulunabilirler. Bunda az önce de söylediğimiz gibi bazı unsurlar etkili olsa da yaş zekayı etkileyen unsurlardan bir tanesi değildir.

Akıl ve zeka çalışılarak kazanılır. Akıllı olmak için çok çalışmak, çok okumak, bilimin ışığından yürümek gerekir. Bunları başarabilen herkes akıl sahibi olabilir. Ancak bunun yaş ile bir bağlantısı yoktur.

Akıl Yaşta Değil Baştadır  İle İlgili Kompozisyon Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Anında İletebilirsiniz.

23 yorum

  1. Bir işi doğru ve düzenli şekilde yerine getirmenin ya da akıllı de davranışlarda bulunmanın yaş ile hiçbir ilgisi yoktur yaşı ne olursa olsun bazı insanlar pratik ve doğru düşünebilme yeteneğine sahiptir yaş ile insanların kazandığı şey Akıl değil En fazla tecrübe olabilir genç yaşlı herkes doğru düşünme düşünme yeteneğine doğuştan getirmektedir bazen yaşa birden çok büyük olan insanlar çok akılsızca davranışlarda bulunabilirler

  2. Bu atasözü ile ilgili yorumu bu atasözü çok iyi bir atasözü olmuştur ve bu atasözü her zaman mesela bir kişinin bir kişiyle yaşlı olup kendisinin karşılaştırmasını anlatmıştı

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.