Akan Suya İnanma, El Oğluna Güvenme Sözünün Anlamı

Bu sayfamızda akan suya inanma, eloğluna güvenme sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu konudaki kompozisyon çalışmamıza yer vereceğiz.

Hayattan bir insan için en önemli olan şeylerden bir tanesi güvendir. Bir insan arkadaşlıklarını ve diğer insanlar ile olan ilişkilerini bu güven üzerine kurmaktadır. Bir insanın güven duymadığı bir kişi ile arkadaşlık etmesi ya da dostluk kurması mümkün değildir.

İnsanın diğer insanlara karşı güven kazanabilmesi birlikte biraz vakit geçirip, bazı şeyleri paylaşmaya bağlıdır. Eğer bir kişi hiç tanımadığı insanlara hemen güvenebiliyorsa bu aslında çok büyük bir yanlış olacaktır. Çünkü içinde bulunduğumuz devir, etrafımızda bir sürü kötülüğün ve kötü insanın bulunduğu bir devirdir. Bu sebeple insan bir kişiye körü körüne güvenmeden önce mutlaka onu tanımaya çalışmalıdır.

Nasıl ki bir yerden akan su sürekli değişiyorsa ve bu sebeple o suyun kalıcılığına inanmamak gerekiyorsa, tanınmayan bir kişiye de güvenmek aynı şekildedir. Bizim görür görmez güvendiğimi bir kişi belki de iki gün sonra çekip gidecek ve bizi zor durumda bırakacaktır.

Akan Suya İnanma, El Oğluna Güvenme İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.