Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Yazının İnsanlık İçin Önemi - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

Yazının İnsanlık İçin Önemi

Bu sayfamızda yazının insan için önemi hakkında bilgi vererek yazı olmasaydı ne olurdu sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

İnsanoğlu yazının bulunuşu ile birlikte kendisini kalıcı olarak ifade edebilmeye başlamış, hissettiklerini ve düşündüklerini gelecek nesillere aktarabilmeyi başarabilmiştir. Bu sebeple yazı, insanlık tarihi için çok önemli bir gelişme olarak kabul edilmektedir.

Bir insanın sözlü olarak anlattıkları ağzından çıktığından itibaren yok olup gidecektir, oysa bu söylenenler yazılı olarak ifade edildiğinde kalıcılığı yakalayabilecek ve insan bu sözlerini kendisinden sonraki nesillere de ulaştırabilecektir. Günümüzde geçmişe ait olan bilgiler yazılı belgeler sayesinde öğrenebilmektedir. Yazının bulunmasından önceki dönem ise tarihte karanlık dönem olarak adlandırılmaktadır.

Yazı olmasaydı günümüzde tarihin pek çok dönemi karanlık kalmış olacaktı. Yazı sayesinde insanlar geçmişi öğrenebilmiş ve tarihteki önemli olaylardan haberdar olarak bunlardan ders çıkarabilmiştir. Bu sebeple yazı, insanlık için büyük bir öneme sahiptir.

Söz Uçar, Yazı Kalır Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781