Kibirlilik ve Alçakgönüllülük İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda alçakgönüllü olmanın önemi hakkında bilgi vererek kibirlilik ve alçakgönüllülük ile ilgili kompozisyon çalışmamıza yer vereceğiz.

İnsanın diğer insanlar ile olan etkileşimde sahip olduğu hal ve hareketler büyük önem taşımaktadır. İnsanın sağlıklı bir sosyal yaşama sahip olabilmesinin temelinde ise en önemli özelliklerden bir tanesi alçakgönüllülüktür.

Alçakgönüllü insanlar ne kadar iyi özelliklere sahip olurlarsa olsunlar, bu özellikleri ile asla övünmeyecekler ve diğer kişilere asla tepeden bakmayacaklardır. Bir insan ne kadar bilgili ve ne kadar olumlu özelliklere sahip olursa alçak gönüllüğü de o derecede artmaktadır. Dolu başakların başlarını yere eğmeleri gibi, bilgili kişiler de alçak gönüllü davranışları ile herkesin sevgisini kazanmaktadır.

Kibirli olan insanlar genellikle toplumda çok fazla sevilmeyen kişilerdir. Bu kişiler her sahip oldukları ile övünmekte ve bu sahip olduklarını diğer insanları küçümsemek için kullanmaktadırlar. Alçakgönüllülük ne kadar güzel bir özellik ise kibirlilik de o kadar kötü bir özeliktir.

Kibir İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

2 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.