Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Düşünmeden Öğrenmek Vakit Kaybetmektir Ne Demektir

Bu sayfamızda düşünmeden öğrenmek vakit kaybetmektir sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu konudaki kompozisyon çalışmamıza yer vereceğiz.

Bir insanın gerçek bilgiye ulaşabilmesinin temel koşulu bu bilgiyi kendi zihninden geçirerek onun kalıcı olmasını sağlamaktır. Düşünülmeden elde edilmiş olan her bilgi ezbere bilgidir ve ezbere bilgi kısa bir süre sonra unutulacaktır.

Bir insan öğrendiklerinin kalıcı olmasını istiyorsa, öncelikle düşünmeyi öğrenmelidir. Düşünen insan, öğrendiklerini sorgulamakta, aklına takılan soruların cevaplarını kendisi bulmakta ve bu sayede öğrendikleri kalıcı hale gelmektedir. Düşünmeyen insan ise kendisine verilen her bilgiye körü körüne inanmaktadır. Bu noktada öğrenilenlerin doğruluğu tartışılmakla birlikte bu bilgilerin insan için çok fazla bir önemi de olmamaktadır.

Gerçek bilgiye ulaşmak isteyen her insan, öncelikle düşünmeyi ve sorgulamayı öğrenmelidir. İnsan ancak bu şekilde doğruya ve kendisine faydalı olacak bilgiye ulaşabilecektir. Aksi halde öğrenilenlerin önemi ve alıcılığı olmayacaktır.

Düşünmeden Öğrenmek Vakit Kaybetmektir Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz