Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Şubat 2021

Aile Kurumu Olmasa Ne Gibi Olumsuzluklar Yaşanabilirdi? Açıklayınız.

Aşağıda aile kurumu olmasa ne gibi olumsuzluklar yaşanabilirdi açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Toplumda en küçük birim ailedir. Aile toplumun temel taşıdır. Aile olmadan toplumda birlik ve beraberlikten, sağlıklı nesillerin yetişmesinde, kültürün korunmasından ve geleceğe umutla bakmaktan söz edilemez. Aile bir müessese olarak görülmektedir. Evlilikle sağlanan birliktelikler toplumu inşa eden değerlerin korunmasını sağlar.

Eğer bir müessese olarak aile toplumda yer almasaydı, toplumda kaos oluşurdu. Toplumda birlik ve beraberlik olmazdı. Toplumda barış ve huzur ortamı temin edilemezdi. Eğitim ve öğretim tam manasıyla gerçekleşemezdi. İnsan hakları tam manasıyla korunamazdı. Kültür korunamaz ve özgürce yaşamak bile mümkün olmazdı. Bu nedenle aile müessesesi çok önemlidir. Aileyi korumak gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Osman hamraev dedi ki:

  Eğer aile olmasaydı toplumun bir araya gelmesi imkânsızdı böyle hayat olmazdı sevgi saygı serbest yaşam hep büyüklerimizin sözü geçerli olurdu diye düşünüyorum böylece bir erkek istedik kıza sahib olmazdı kıza elini koloni salaya salaya açık saçık kosamazdi istediği şeylere sahib olmasi biraz imkansız olurdu toplum olsa bile de şimdiki hayat gebi olmazdı saygı arkadaş dost hayal etigin şeyler

 2. ayla dedi ki:

  Aile kurumu olmazsa her şey çok karışırdı bilmeden insan dayısı veya amcası ile evlenebilirdi yada kardeşiyle. Ki bu en büyük günahlardan birdir. Toplumda saygı olmazdı.

  1. Osman hamraev dedi ki:

   Eğer aile olmasaydı böyle bir ortam olmazdı saygı sevme sevilmeyen hayal etigin hayal ulsmak için imkanın çok düşük olurdu hata bir erkek istediği sevdiği kıza ulaşması bile inkansiz olurdu

Yorum Yaz