Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Aile Büyüklerimizden Habersiz İlaç Kullanmak Hangi Tehlikeleri Yaşamamıza Neden Olabilir?

Bu yazımızda aile büyüklerimizden habersiz ilaç kullanmak hangi tehlikeleri yaşamamıza neden olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Aile büyüklerimizde habersiz ve izinsiz bir iş yapmamız aile bağlarımızı zedeler. Bu durumların ne olduğu da bunu etkiler. Mesela izinsiz veya habersiz bir yere gitmek ailemizi endişelendirebilir. Bu sağlık durumlarında ve sorunların yaşanmasında daha vahim sonuçlar meydana getirebilir.

Aile büyüklerimizden habersiz ilaç kullanmak hayatımıza neden olabilir. İlaçların yanlış kullanımı sağlık sorunlarının yaşanmasına, hastalıkların artmasına, ölümcül hastalıkların yaşanmasına, felce, inme yaşamaya, bilinç kaybı yaşanmasına, beyin kanaması yaşanmasına neden olabilir. Aile büyüklerimizden habersiz ilaç kullanmamalıyız. Çünkü onlar doktorların dediklerine göre hareket ederek neyin gerekli neyin gereksiz, neyin zararlı beyin yararlı olduğunu bilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. baran dedi ki:

    Ben bir kere annemden habersiz ağrı kesici ilaç kullandım birden gözüm şişti meğerse benim o ilaca alerjim varmış içeriğini ben bilmediğim için kullanmıştım. Ondan sonra bir daha kendi başıma ilaç kullanmadım.

Yorum Yaz