Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Nisan 2021

Ahlaki İlkelerin Sizin Hayatınızdaki Yeri ve Önemi Nedir Uymaya En Çok Dikkat Ettiğiniz Ahlaki Kurallar Hangileridir Niçin?

Bu yazımızda ahlaki ilkelerin sizin hayatınızdaki yeri ve önemi nedir uymaya en çok dikkat ettiğiniz ahlaki kurallar hangileridir niçin kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ahlaki kurallar, sosyal hayatın yaşanmasında gereklidir. İnsani ve beşeri ilişkilerde ahlak ve maneviyat insanı insan yapan değerlerden oluşmaktadır. Güven, dürüstlük, sadakat, fedakarlık, merhamet, insaf ve vicdan en önemli ahlaki ve sosyal değerlerdir. Bu değerler etrafında da çeşitli ilkeler ortaya konabilir.

Ahlaki ilkeler, sosyal hayatımızda, siyasi hayatımızda, dini hayatımızda, kendi mahrem dünyamızda insan olmanın fazileti olarak ortaya çıkar. Bu nedenle uyulması gerekir. Ahlaki ilkeler olarak en çok önemsediğim dürüstlüktür. Çünkü dürüst olmamak yıpratır, ilişkilere zarar verir. Zarar gören ilişkiler insanlara da zarar verir. İnsanlar maddi ve manevi etkilenir ve hayat yaşanmaz hale gelebilir. Dürüstlük olmadan herhangi bir değerin önemi de kalmaz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Belinay dedi ki:

  Güzel ama çok uzun ben kısa anlamlar istiyorum

 2. Ceren dedi ki:

  Hiç begenmedim çünkü çok uzundu

  1. Belinay dedi ki:

   Aynen katılıyorum

 3. salih dedi ki:

  Ahlaki İlkelerin benim hayatımdaki yeri ve önemi büyüktür. Bu hayatta uymaya en çok dikkat ettiğim ahlaki kurallar büyüklere saygı göstermek, ellerini öpmek, yanlarında oturmaya kalkmaya dikkat etmektir.

Yorum Yaz