Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Ağacın, Kağıt Haline Gelmesine Hangi Meslekte Çalışanların Katkıları Olabilir?

Bu yazımızda ağacın, kağıt haline gelmesine hangi meslekte çalışanların katkıları olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kağıt, selülozdan elde edilmektedir. Selüloz da bitkiseldir. Bu nedenle ağaçlardan üretilen kağıt, uygun olan ağaçların kesilmesiyle birlikte üretim hammaddesinin elde edilmesi sonucunda üretilir.

Kağıt üretimi, endüstriyel olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle üretimde fabrikalardaki işçiler önemli bir rol oynamaktadır. Kağıdın son halini alana kadar hammadde elde etmede, kaynak sağlamada, aktarmada, nakliyede, işlemede birçok iş kolu ve meslek devreye girer.

Ağacın kağıt haline gelmesinde şu mesleklerin katkılar vardır:

*Ormancı

*Kamyoncu / Çekici

*Araç operatörleri (Vinç)

*Keresteci

*Kimyager

*Fabrika işçileri

Kağıdın hammaddesi selüloz kağıt haline gelene kadar birçok işlemden geçer. Bu işlemler Kimya sayesinde belirlenir ve hesaplanarak madde üzerinde işlenir ve kağıt son şeklini alır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Naim Ramadani dedi ki:

    Merhaba
    Ben Naim Makedonya Bana Lazem Hannmade Pecete ve Toalet keade , Ben yapiurum Pecet imalate . Nasa bulla biliriz sizi Biz Soanda Instanbulda jiz xhevap beklioruz sizden bugyn

    Hajirli Ishler

  2. Ecrin dedi ki:

    Ağacın kağıt haline gelişi sırasıyla anlatılmış anlaşılması ve kavranması son derece kolay bir konu olmuş bence herkes bu yazıyla bu sıralamayı anlar çünkü ben anladım.

Yorum Yaz