Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

Adaletli Olmak İle İlgili Hikaye Örnek

Bu yazımızda adaletli olmak ile ilgili hikaye örnek kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Şükran, Fizik dersinin sınavında çok düşük alır. Sınıf ortalamasının altında bir not alan Şükran, notlarına itiraz etmek için hocasının yanına gider. Hocası, dilekçe yazmasını ve dilekçenin kabul edilmesinden sonra değerlendirme sürecinin akabinde kağıdı görebileceğini söyler.

Şükran bu dolambaçlı yolları sevmese de hemen bir dilekçe yazarak hakkını aramaya başlar. Dilekçesinin kabul edilmesinin ardından, hocası Şükran’ı odasına çağırır. Sınav kağıtlarının toplandığı yerden yeni eline ulaştığını söyler ve birlikte bakmak için hoca kağıtları masaya döker.

Şükran, kağıdını alır ve okumaya başlar. Bazı itirazlarda bulunur. Hocası Filiz Hanım, sorularının ölçme değerlendirme kurallarına göre hazırlandığını ve eşit ağırlıkla dağıldığını söyler. Şükran, verdiği cevapların arkasında durur.

Filiz Hoca, cevap anahtarını Şükran’a uzatır ve kontrol etmesini söyler. Çünkü cevap kağıdı en adil sınavların gerçekleşmesinde de bir anahtardır. Şükran kağıdını yeniden kontrol eder. Verdiği cevapların yetersiz olduğunu görür.

Soruların belli bir düzeyden belli bir düzeye kadar ilerlediğini ve bütün konularını kapsadığı görerek, hocasına hak verir. Filiz Hanım’a teşekkür eder. Gerçekten adil bir sınav gerçekleştirdiğini ifade eder.

Filiz Hanım, isimlere bakmadan sınav kağıdı okuduğunu, mümkünse tek seferde okumaya çalıştığını ve zaman zaman parça parça okuduğunu da söyler. Özellikle duygu modunun normal seviyede olduğu zamanlarda sınav kağıtlarının okunması gerektiğini vurgular.

Şükran basit bir sınavın, arka planında bu kadar çok teferruat olmasına şaşırır ve telafi sınavlarına daha çok çalışacağının sözünü vererek hocasının odasından çıkar.

Adaletli Olmak İle İlgili Hikaye Örnek Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sevgi dedi ki:

    Çok uzun biraz kısa bir hikaye alabilir miyim hemen acele

  2. Nilgün dedi ki:

    Adaletli olmak ile ilgili hikayeler bence bu değeri öğrenebilmek için daha etkili ve öğreticidir. Bu hikaye de adaletli olmayı bence çok güzel aşılamış.

Yorum Yaz