Açıklayıcı Anlatım İle İlgili Paragraf Örnekleri

Bu yazımızda açıklayıcı anlatım ile ilgili paragraf örnekleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

. Her teknolojik alet güç düğmesiyle çalışmaya başlar. Pili doluysa güç düğmesi işe yarar ve alet açılır. Doğrudan elektriğe bağlanıyorsa ve yine bir güç düğmesiyle aktif hale geliyorsa pile gerek yoktur. Enerji sarfiyatının son yılların en üst seviyesinde olması teknolojik aletlerin temel yanlış kullanımlarından kaynaklanmaktadır.

. Okul eğitim ve öğretim yuvasıdır. Okulda kurallar vardır. Bu kurallar okuldaki insanlar içindir. Özellikle öğrencilerin sağlığını korumak birinci görevimizdir. Sağlıklı bir hayatı ön görerek sağlık bir eğitim ve öğretim ortamı oluşturabiliriz. Okullar bunun için vardır. Okumak bir haktır, bu hak engellenemez.

. Fatih’ten Aksaray’a gideceksen, bir yokuş inmen gerekir. Çünkü Fatih’in merkezi tepedir. Kadim İstanbul, Fatih’tir. İstanbul da yedi tepeden oluşur. Sur içinde kalan bu tepelerin her birinde cami vardır.

30 yorum

    • Her teknolojik alet güç düğmesiyle çalışmaya başlar. Pili doluysa güç düğmesi işe yarar ve alet açılır. Doğrudan elektriğe bağlanıyorsa ve yine bir güç düğmesiyle aktif hale geliyorsa pile gerek yoktur. Enerji sarfiyatının son yılların en üst seviyesinde olması teknolojik aletlerin temel yanlış kullanımlarından kaynaklanmaktadır.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.