Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı 6. Ünite Öz Değerlendirme Cevapları Top Yayınları 104

8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 104 6. Ünite Türk Dış Politikası ve Atatürk’ün Ölümü Öz Değerlendirme Formu Soruları ve Cevapları

Bu öz değerlendirme formu sayesinde 6. Ünite kapsamında öğrenmiş olduğunuz tüm bilgileri pekiştirirken aynı zamanda eksiklerinizi görmüş olacaksınız.

6. ÜNİTE ÖZ DEĞERLENDİRME FORMU

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 104 Cevabı

‘ATATÜRK DONEMİ TÜRK DIŞ POLİTİKASI VE ATATÜRK’ÜN OLUMU” ünitesinde hangi konuları hangi düzeyde öğrendiğinizi değerlendirebilmek için aşağıdaki tabloda size uygun olan seçeneği “X” ile işaretleyiniz.
– bu bölümü çok iyi anladım
– bu bölümle ilgili eksiklerim var
– bu bölümü hiç anlayamadım

ÖLÇÜTLER
1 . Lozan Barış Antlaşması’nın Türk dış politikası üzerindeki etkilerini değerlendirebilirim. (Bu Bölümü Çok İyi Anladım)
2 . Atatürk Dönemi Türk dış politikasının temel ilkelerini ve amaçlarını analiz ederek Türk dış politikası hakkında çıkarımlarda bulunabilirim. (Bu Bölümü Çok İyi Anladım)
3 . Atatürk’ün Hatay’ı ülkemize katmak konusunda yaptıklarını ve bu uğurda gösterdiği özveriyi açıklayabilirim. (Bu Bölümü Çok İyi Anladım)
4 . Atatürk’ün ölümü üzerine yayımlanan yazılı ve görsel kanıtlardan hareketle, onun kişilik özellikleri ile fikir ve görüşlerinin evrensel değerine ilişkin çıkarımlarda bulunabilirim. (Bu Bölümü Çok İyi Anladım)
5 . Türk milletinin ulu önderine ebedi bağlılığını ve minnet duygusunu ifade etmek yönündeki çabalarını anlatabilirim. (Bu Bölümü Çok İyi Anladım)

Öz değerlendirmeniz sonucunda V ve H sembollerini işaretlediğiniz konuları tekrar çalışınız. Bu konular için öğretmeninizden de yardım isteyebilirsiniz.

Öğretmenin Değerlendirmesi:

  • Cevap:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. melis dedi ki:

    ben şahsen çok beğendim, kısa ve özenle hazırlanmış, emeği geçenlere teşekkürler, hem çok zeki hem de çalışkan biri olarak herkese öneririm. :)

  2. yahya dedi ki:

    teşekkürler, tam istediğim gibi, kısa ve güzel olmuş, elinize sağlık, okulun en güzel kızı olarak yazıyorum, kimse kıskanmasın. :)

Yorum Yaz