Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları

Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler günü olarak kutlanır. Bu özel günde bizlerin mimarı olan öğretmenlerimize öğretmenler günü mesajları göndermek isteyebiliriz. Öğretmenler günü her 24 Kasım’da kutlanır. Sizler de öğretmenler gününü kutlamak için öğretmenilerinize öğretmenler günü mesajları yollayabilirsiniz. Şimdi sizlere öğretmenler günü hakkında kıs bir yazı takdim edelim, ardından öğretmenler günü mesajlarına göz atabilirsiniz.

Öğretmenlik çok kutsal ve sabır isteyen bir meslektir. Mesleğine aşık öğretmenler her zaman eşsiz öğrenciler yetiştirmişlerdir. Ülkenin tüm meslek grubunda çalışanlar hep bir öğretmen elinden çıkmıştır. Atatürk “Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” ve “Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” demiş, ve ülkemiz için yaşam için öğretmenliğin ne denli önemli olduğunu anlatmıştır.

Bir milletin ulaştığı medeniyet seviyesi, gerçekleştirdiği yenilikler ve kültür birikimi tamamen öğretmenlerin elindedir. Ülke beraberliği ve refahına da büyük katkı sağlayan onlardır.

Atatürk’ün 100. Doğum yıldönümünün kutlandığı yıl olan 1981 senesinde, artık her yıl 24 Kasım gününün Öğretmenler Günü adıyla yurt çağında kutlanması kararına varılmıştır. Öğretmenler Günü’nde öğretmenin yaşama katkısı anlatılır. Öğretmenlerimizin bize ve ülkemize kattıklarına karşılık bir nebze teşekkür borcu olarak hayatlarının iyileştirilmesi konusu görüşülür. Türk tarihine damga vuran öğretmenlerden bahsedilir ve bunların yaşamlarından kesitlere değinilir. Gençlik öğretmenlerine sonsuz teşekkürlerini iletir. Bu günün kutlandığı sene öğretmenlik vazifesine gelen kişiler mesleğe adım yemini içerler.

öğretmenler günü mesajları

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları

Öğretmen, Doğan Güneşe Benzer. Etrafini Aydınlatarak Karanlıklara Meydan Okur.

Bir Ulusun Çağdaş Ulkeler Düzeyine Erisebilmesi; Egitim Ve Oğretimin Kaliteli Ve Bilimsel Yontemlerle Yurutulmesi Ile Ancak Mumkun Olabilir. ögretmenler Gunun Kutlu Olsun

Dunyanın En Değerli Varlıkları Olan Siz Öğretmenler! Bugun, Turk Ogretmeninin Seref Gunudur. Ona Olan Saygiyi Yenileme, Onun Yuceligini Anma Gunudur. Boyle Anlamli Bir Gunde Hepinizi Sevgiyle, Candan Kutluyoruz

Çocuklarımızn Yetismesinde Büyük Rol Oynayan, Her Türlü Fedakârligi Gösteren Sizlere Cok Borcluyuz. Öğretmenler Gununuz Kutlu Olsun

Siz Ogretmenler sevgi Elçileri”Siniz. Sinifta Yasama Sevinci, Toplumda Huzur, Ulkede Baris, Meslektaslari Arasinda Demokratligin Simgesisiniz.

Öğretmenler, Altın Kanatlı Kelebeklerdir. çiceklerin Arasından Hiç Yorulmadan, Devamli Ucarlar. çiceklerine Toz Kondurmamaya Çalışırlar.

Ögretmen, Ogrencilerinin Üzerine Titreyendir. Gomlegimizin Dugmesi Açılınca Eliyle Kapatan, Alnimiz Terleyince Mendiliyle Kurulayan, Ayağımıza Tas Dokunsa Bizden Once Üzünlendir.

Dunyanin En Degerli Varliklari Olan Siz Ogretmenler! Bugun, Turk Ogretmeninin Seref Gunudur. Ona Olan Saygiyi Yenileme, Onun Yuceligini Anma Gunudur. Boyle Anlamli Bir Gunde Hepinizi Sevgiyle, Candan Kutluyoruz

Ögretmen, Bir Bahcivandir. En Guzel Gülleri O Yetiştirir. Hiç Yorulmadan, Bıkmadan, Usanmadan Bahçesindeki Gullere Su Verir Ve Onların Bakımını Titizlikle Yapar.

Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

Öğrencilerimize ve mezunlarımıza yararlı öğretmenler günü mesajları, öğretmenler günü mesajı

Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.

Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.

Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.

Dünyanın her yanında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır.

Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir.

Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.

24 Kasım öğretmenler günü mesajları, öğretmenler günü ile ilgili mesajlar, öğretmenler günü mesajı cep telefonunuzdan gönderebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. melehat dedi ki:

  Tüm öğretmenlerime buradan selamlarımı yolluyorum, nedensen sizlerin dediklerini hep sonradan daha iyi anlayabiliyoruz.

 2. sefa dedi ki:

  ögretmenler gününü çok özledim ve çok seviyorum iyi dersler

 3. İrem dedi ki:

  Öğretmenlerimi cok özledim burdan emeği gecen tüm öğretmenlerime saygı yolluyorum bu özel günlerini kutlar ellerinden öpüyorum CANIM ÖĞRETMENLERİM SİZİ ÇOK SEVİYORUM.. ❤

 4. Nazife dedi ki:

  Bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum. Saygılar ve sevgilerimi sunuyorum.

 5. ismail dedi ki:

  öğretmenlerimin öğretmenler günü kutlu olsun, öğretmenler günü mesajlarınızın hepsi güzel :)

 6. Ayla çiçek dedi ki:

  İlkokul öğretmenimi çok merak ediyorum, acaba şimdi nerede çalışıyor, buradan ona kucak dolusu sevgilerimi yoluyorum. (En yaramaz öğrenciniz ayla :) )

 7. Emine dedi ki:

  Öğretmene geçmişten daha az değer verilen bir dönemde yaşıyoruz. Umarım bir an önce hakkettikleri değeri alırlar.

  1. berrin dedi ki:

   tüm öğretmenlerime selamlar

Yorum Yaz