Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Mart 2021

23 Nisan Törenleri İle İlgili Düşüncelerinizi Yazınız.

Bu yazımızda 23 Nisan törenleri ile ilgili düşüncelerinizi yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

. 23 Nisan 1920’de Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Meclisin açılması ulusal egemenliğin sağlanması yolundaki adımlardan biri olmuştur. Ayrıca sonradan bugünün çocuklara da armağan edilmesi cumhuriyet nesline verilen önemi göstermektedir. Bu nedenle 23 Nisan törenleri tarihi gerçeklerin ortaya çıkması için gereklidir.

. 23 Nisan törenlerinde okutulan şiirler, oynatılan piyesler ve yapılan konuşmalar tarihi bir şuur içermekle birlikte nesillerin milli kültür ve ortak miras kavramlarına yakınlığını arttırmaktadır. Resmi ve milli bir bayram olarak kutlanması da ülke genelinde birlik ve beraberliğin yaşanmasını sağlar.

. 23 Nisan törenlerinde çocukların ön plana çıkması herkesin görmek istediği bir davranıştır. Çocuklara değer verilen bir toplumun geleceği emin ellerdedir. Çocuklar bir ülkenin bir vatanın ve bir devletin teminatı olarak yetiştirilmelidir. Buna göre de değer görmelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ebru dedi ki:

    keşke 23 Nisan Törenleri olmasa neymiş pazar günü gitmek zorunluymuş bir de görev verdi öğretmen ya ben gitmek istemiyorum fuara gideceğim diyorum anlamıyorlar.

Yorum Yaz