Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2021

2014 Şubat Öğretmen Ataması Ne Kadar Öğretmen Atanacak İşte !

2014 Şubat ayında atanacak olan öğretmen sayısı açıklandı. Şubat ataması kontenjanları ne kadar olacak ? 2014 Şubat öğretmen ataması hakkında son durum.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şubat atamasına umutlarını bağlayan öğretmenlere müjde verdi. Başbakan konuşmasında, Şubat ayında 8.000 öğretmenin emekliliğinin gerçekleşeceğine ve bu öğretmenlerin yerine toplam 10 bin öğretmen alımının yapılacağını açıkladı. Nabi Avcının henüz böyle bir açıklama yapmamasına rağmen Başbakan Erdoğan müjdeyi bizzat verdi.

2014 şubat ataması

MEB’in düzensiz ve aniden çıkan kararlarından bir yenisi de bu gibi gözüküyor. Şubat atamasına dair Ak partili vekillerin henüz bir bilgi sahibi olmamasına rağmen, Ak Partili Nurettin Canikli  bu konuda yorum yapmadan geçmedi.

Ak Partili Nurettin Canikli Konu Hakkında Ne Açıklama yaptı?

Canikli bir konuşmasında şunlara yer verdi; ” En son 50 bin öğretmen adayının ataması gerçekleştirildi. Tahminimize göre 10 bin öğretmen ataması daha gerçekleştirilecek.

Ancak Canikli’nin verdiği bilgiler yanlıştı. Çünkü en son 50 bin öğretmen ataması değil, 36 bin 837 öğretmen ataması gerçekleştirilmişti.

ATAMALAR BU ŞUBATTA MI YAPILACAK?

Canikli bu soruya da şöyle yanıt verdi; ” Atamalar Şubat ayında gerçekleştirilecek diye tahmin ediyorum. Ancak bu bilgi henüz net değil, zamanını net bilmesem de 10 bin kişinin atanacağı kesindir.” dedi.

2014 Şubat Ataması ve Tahmini Branşlara Göre Kontenjan Dağılımı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. fen bilgisi dedi ki:

  Fen bilgisinden en az 1500 kisi alinmali. Cok alinacak alti alandan birisi. Normalde gecen yilki atamalarda 3000 alindi. Orana vurdugumuzda 10binde 750 oluyor ama madem fazla alinacak 6 alandan biri o zaman 1500 kesin alinmali.

 2. mustafa dedi ki:

  murat kardeşimi kırmayın bence haklı bir rakam inş. verirler

 3. murat dedi ki:

  bilişime 1000 yetmez en az 1567 kadro istiyoruz. mağduriyetimiz giderilsin artk

 4. mustafa dedi ki:

  bilişime en az 1000 kadro verilsin artık yeterrrrrr

 5. eda dedi ki:

  şubatta sınıf öğretmenlerinin mağduriyetinin giderilmesi gerekli… 84 puan alanlar kaldı atanan diğer branşlarda 80 olan yok!!! yığılma bzde en yüksek puan bizde atama neden yok??? en az 1500 atama bekliyoruz artık sıra bizde olsun..

  1. özge dedi ki:

   diger bolumlerin alan sınavı vardı alan sınavsiz p 10 puanı herkesin yuksek biraz mantklı konusun!!!

 6. özkan dedi ki:

  SINIFÇILARA ADALET İSTİYORUZ İKİ SENEDE TOPLAM 2.500 ALIM YAPILDI AYIPTIR 40 BİN BEKLEYEN VAR EN YÜKSEK PUANDA KALANLAR SINIFÇI EN ÇOK YIĞILMA SINIFTA BUNUN ÜZERİNE 300 400 GİBİ Bİ ALIM OLURSA O 40 BİN BEKLEYEN SINIFÇININ ANNESİ BABASI AKRABAĞLARI KİŞİ BAŞI TOPLAM 10 KİŞİ TOPLAMDA 400.000 KİŞİ VERMESİN OY DA GÖRÜN OLANLARI UYUMAYIN EY SINIFÇI KARDESLERİM HAKKINIZI ARAYIN SOSYAL TÜRKÇE TABAN PUANLAR 70 LERDE GEZERKEN SEN 84 PUANLA KALDIN ZORUNA GİTMİYOR MU UYUAYIN HAKKINIZI ARAYIN. SAYGILARIMLA

  1. sınıfçııı dedi ki:

   adalet istiyoruz artık bizi 2 yıldır çok madur ettiniz hakkımızı verin artık en az 3500 alım istiyoruz yığılma çok fazla at değiliz biz bıktık yarışmaktannn

 7. bilişimci dedi ki:

  Bilişim tek. bölümünde 6800 açık vardı,zaten her sene toplam açığın 1/4 ü alınıyor yani 1700 kişi kesin alınması gerekıyordu birde bakanımız açıklama yaptı pozitif ayrımcalık diye nerde kaldı bu ayrımcalık.Bİlişime en az 750 kadro istiyoruz…

 8. metin bilişim dedi ki:

  BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ 500 İSTİYOR.LÜTFEN POZİTİF AYRIMCILIĞI GÖRMEK İSTİYORUZ

 9. sosyalcii dedi ki:

  şubatta en az iki bin sosyal ataması istiyoruz artık bizi görmezden gelmeyin…

 10. OKUL ÖNCECİ dedi ki:

  şubatta en az 2000 okul öncesinden atama istiyoruz bu bizim hakkımız geçen senelerde düşük puanlarla atama yapıldı yeni mezunların suçu ne çalıştık istediğimiz puanları aldık ama atanamadık bu adil değil biz bu bölümde açık var diye devlete atanalım diye okuduk hakkımız olan ŞUBATTA 1000 OKUL ÖNCESİ ATAMASINI İSTİYORUZ

 11. yasemin berk dedi ki:

  ilköğretim matematik öğretmenliği mezunuyum şubatta 1500 atama istiyoruz bizim bölümde çok açık var diğer bölümlerden yeterince atama yapıldı sıra bize gelsin artık lütfen

  1. halide dedi ki:

   4 bin tane alındı zaten sıra size gelirse kaç bin alınacak çok merak ediyorum.

Yorum Yaz