Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2021

2012 Sonbahar Dönemi ALES Sonuçları Tıkla Öğren

2012 Sonbahar ( Güz ) Dönemi ALES ( Akademik Lisans Eğitimi) sınavı tüm yurtta gerçekleştirildi . Sonbahar Dönemi 2012 ALES 11 Kasım 2011 tarihinde yapıldı. Yüksek Lisans Eğitiminde önemli bir paya ve role sahip olan ALES sonuçları 16 Aralık Cuma Günü itibariyle açıklandı !!!. İşte 2012 ALES Sonuçları ve Diğer Bilgiler:

2011-ALES Sonbahar Dönemi Sonuçları İçin Buraya Tıklayın

DUYURU
(16 Aralık 2011)  

2011 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES)
Sonbahar Dönemi: Sınav Sonuçlarının Açıklanması

 27 Kasım 2011 tarihinde yapılan, 2011-ALES Sonbahar Dönemi Sınavı’nın değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları 16 Aralık 2011 tarihinde saat 14.00′ ten itibaren ÖSYM’nin  http://sonuc.osym.gov.tr  internet adresinden açıklanmıştır.

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.

Sözel-1 Testinin ana soru kitapçığındaki 46. soru, sınav sonrası yapılan madde analizleri sonucunda hatalı bulunduğundan ÖSYM Yönetim Kurulu kararı ile iptal edilmiştir. Bu soruyu, ilgili testte cevabı bulunan tüm adayların doğru cevapladıkları kabul edilerek değerlendirme işlemi yapılmıştır.

Bu sınava ait soru kitapçıkları ve cevap kâğıtlarının görüntüleri ile cevap anahtarları, sınava giren adayların kendi soru kitapçıkları ile cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla 16.12.2011 günü saat 14.00’ten itibaren erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. Ayrıca; sınavda kendi cevap kâğıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

Aday dışındaki ilgililerde ftp://dokuman.osym.gov.tr/SoruKitapcikKodlari bağlantısından önce görüntülemek istedikleri soru kitapçık numarasını belirleyecekler, http://skgs.osym.gov.tr internet adresinde de belirledikleri soru kitapçık numarasını ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçerek ilgili soruya ulaşabileceklerdir.

Bu uygulama, adayı ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara duyurulur.

                                                                                                                     ÖSYM BAŞKANLIĞI

 2011-ALES Sonbahar Dönemi Sonuçları İçin Tıklayın

2011-ALES Sonbahar Dönemi Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler İçin Tıklayın

11 Kasım 2012 Ales Sonuçları ÖSYM , 2012 Sonbahar DönemiALES Sonuçları Açıklandı Tıkla Öğren , ALES Sonuçları Belli Oldu , ALES Sonuçları Ne Zaman Belli Olacak 11.11.2012, ALES Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak – Aralık 2012

11 Kasım 2012 Sonbahar dönemi ALES Soruları ve Sonuçları İle İlgili Görüş ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Bizlerle Paylaşabilirsiniz …

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Sevgi dedi ki:

  Açıklandı bile…

 2. Amila dedi ki:

  ales sonuclari ne zaman aciklanacak?

 3. ramila dedi ki:

  ya arkadaslar sonuclardan bi haber yok mu? dun aciklanmasi gerekmiyormuydu?
  sinava gelince, bence de sorular zor degildi, matematik hic zor degildi, ama her kesin de dedigi gibi 3 saate 100 mat, 50 turkce sorusunu cozmek zor oluyor. arkadasin da dedigi gibi, maksad ogrencilerin hizini olcmek galiba. cunku bence 20-30dak daha fazla zaman olsaydi sorularin nerdeyse hepsini dogru yanitlaya bilirdik. zaman gercekten yetersiz. buarada siniflar da cok sogukdu-haydarpasha meslek lisesi.
  yine de her kese basarilar.

 4. sila dedi ki:

  bende soğuktan tir tir titredim ayrıca selpak verseler peçete yerine daha ii olacak

 5. akarsu dedi ki:

  arkadaşlar bende girdim sınva ama çok güzeldi sıcaktı pınar selçuk çok iyiydi sen yanılıyorsun

 6. fir-öz dedi ki:

  2. girişim. artık yoruldum..EA girdim.. 68 de kalıcak gibiyim. sözel mantık çok zordu. 15 dk daha olsaydı. olmuyor yoruldum…zaman yetmiyor. kalemin ucunu açmakla tükeniyor zaman. allah aşkına sayılsal sorular basmalı kalemle takır takır çözülmez mi?

 7. hvs dedi ki:

  benim ales e ilk girişim sorular, zaman uzun verilince yorumu güçlü mantığı yeterli herkes tarafından çözülebilir.yani bu sınavda maksat bilgi ölçmekten ziyade hız ölçmek.pratiklği ölçmek. sınav da sorular da süre de iyi hızlı olan kazansın:).yani kpss yle kıyaslayınca inanın çok basit kalıyor.ama sınıfların ısıtmasına ve şu kurşun kalemlere bir düzen getirilmeli.

 8. halil abbasov dedi ki:

  ben baküden geldim istanbulda girdim sinava.kac puan toplamaliyim ki kazana bilim?yabancilar için en az puan kaç olmalidir kazanmak için?sözel testler çok zordu.sorular çok büyükdü okumakdan zaman bitti.bu yüzden iyi yazamadim da.

 9. ADALAET KOLAY dedi ki:

  Sonuçların bugün açıklanması gerekmiyor muydu?

 10. arnavut dedi ki:

  Benim de 2. girişim kadro almam için 90 almam gerekiyordu ama kaldı baska bahara denemeleri 45 dk önce bitirirken sınavda 30 soruyu okuyamadım bile denemelerdeki sorularla alakası bile yok yargıdan hazırlandım sözde kaliteli diyolar ama boş hangi yayından çalişacağimi bilmiyorum hiç biri sınava hazırlamıyo resmen bizle dalga gecmiler

 11. Pınar dedi ki:

  Semra arkadaşım bende selçuk üniversitesi Sosyal Bilimler yüksek okulunda girdim soğuktan adeta dondum çok haklısın insan sınıfları ısıtır.

 12. aslı dedi ki:

  sorular, süre, herşey bir kenara birde şu milattan kalma kurşun kalemi değiştirip birde uçlu kalem verselerdi ii olurdu kurşun kalemle matematik nasıl çözülsün ya süre zaten kısıtlı onunlamı uğraşıcan

 13. temür melik dedi ki:

  iyi günler öncelikle alese 2 girişim oluyur öncelikle soruların zorluk derecesi görecelidir .sorulara herkesin bakış açısı farklıdır.ilköğretim mat son sınıf öğrencisiyim ,(94 sayısal netle ve 40 sözel 1 net ile kaç puan gelir. benim için önemli de .tahmini olarak

 14. hatice dedi ki:

  yüksek lisans için 70 barajı yok üniversitelerin bi çoğunda üzülmeyin burcu hanım.

 15. damdam dedi ki:

  sınav yapıosun bari o okulu bi gün fazla ısıt be! neydi o eleme falan mıydı? kim daha çok soğuğa dayanır sınavı mıydı? arkadaş çok doğru söylemiş titremekten soru çözemedim bi elimi ısıttım diğerini kullandım işkence gibi

 16. ufuk ünal (harita mühendisi) dedi ki:

  Benim 2. girişim ve Ales ilkbahar sonbahar arasında net bi olgu var o da şudurki: ales ilkbahara girip tecrübe edenler daha net değerlendirsinler ilk bahar la son bahar sınavlarda aynı neti yapsanız dahi sonbahar sınavında 2- 2,5 puan cicarında fazla geliyor puan. bununda sebebi standart sapma nın etkisi herkese başarılar.

 17. şeref dedi ki:

  arkadaşlar bende say 1 say 2 ve söz 1 i çözdm .sayısal 2 ye zaman yetmedi pek sonra baktımsoruları kalem oynatmada çzödüklerim oldu burda önemli olan kısa zamanda doğru yanıt verebilmek herkese başarılar

 18. Güzin dedi ki:

  Arkadaşlar yorumlarınızda süre sorunundan bahsetmişsiniz ama süre gayet yeterli bence. Acaba siz bütün soruları mı yanıtladınız? Ales artık eskisi gibi değil, sayısalcılar say-1, say-2 ve söz-1’i ; sözelcilerde söz-1 söz-2 say-1 yapacaklardı.

 19. BETÜL GÜMAN dedi ki:

  Ben de ilk kez alese girdim ama ben o kadar da umutsuz değilim. Ales hakkında şunu çok net söyleyebilirm kesinlikle hiç zor soru yoktu ama ne yazık ki zaman çok yetersizdi. Böyle bir sınavın süresi karşıdan bakımca yeterli hatta fazla görünüyor olabilir ama kesinlikle zamanı arttırılmalı. Benim sorunum sadece zaman… Sonuçları çok merak ediyorum, umarım herkes istediği başarıyı elde eder. Herkese başarılar.

 20. semra dedi ki:

  Sınava girsen ne olur?Titremekten soruları çözemedik.Marmara Hukuk yöneticilerini kınıyorum.İnsan sınıfları ısıtır biraz.Şu anda hala hastayım.

 21. burcu çelik dedi ki:

  İlk kez alese girdim ve resmen yıkıldım. Yüksek lisansa başvurmam için 70 lazım ama alamayacağım gibi. Sözel sorularını bitireceğim diye matematik sorularının yarısı boş kaldı. Bir de sayısalcıyım :( . Çok hızlı bir şekilde sayısalı çözdüm ama olmadı. Sözel resmen tuzak kurdu bana. Sözeli de yarım bıraktım matematiği de . Sonuçları çok merak ediyorum. umarım aralığın 3. haftasında açıklanır .

Yorum Yaz