15 Temmuz’da Ne Oldu Kısaca

Bu yazımızda 15 Temmuz’da ne oldu kısaca olarak bilgi aktaracağız.

15 Temmuz 2016 Cuma günü akşam saatlerinde, Türk silahlı Kuvvetleri’nin içine yaklaşık kırk yıldan beri sızmakta olan bir grup çetenin ve terörist faaliyetleri sonucunda ordunun bazı kademeleri ve envanterindeki silahları harekete geçilerek millet üzerinden devlete darbe yapılmak istenmiştir.

Türkiye Tarihi’ndeki darbeler arasında bir ilk olarak millete doğrudan ağır silahlarla ateş edilmiştir. Birçok vatan evladı şehit olmuştur, birçok kişi gazi olarak kalmıştır. Türkiye’nin belli yerlerinde Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerinde ordudaki sızma ve süzme teröristler, millete rağmen darbe yapmak isteyince milletin hışmına uğramışlardır.

Millet, çıplak ellerle tanklar, silahlar, helikopterler ve jetlerin önüne geçerek bu terörist kalkışmayı anında durdurarak saniyesinde faili ile birlikte deşifre etmiştir. Bu ülkeye tepeden bakan herkes aynı sona düçar olacaktır.

2 yorum

  1. 15 Temmuz’da yaşananlar bu konu başlığı altında çok güzel özetlenmiş. Her ne kadar çaba gösterseler de ülkemizi yok etmek elbette kolay değildir ve bu vatana ihanet girişimi boşa çaba olmuştur.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.