Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

15 Temmuz ile İlgili Duygu ve Düşünceler Hakkında Yazı

Bu yazımızda 15 Temmuz ile ilgili duygu ve düşünceler hakkında yazı kısaca olarak bilgi aktaracağız.

15 Temmuz bir destan günü olarak tarihe geçmiştir. Milletin büyük bir teyakkuz haliyle herhangi bir yerden emir almadan doğrudan vatani, milli ve dini duygu ve düşüncelerle sokağa çıkması takdire şayandır. Bir milletin direnişi ve dirilişi olarak isimlendirebileceğimiz bir olay yaşadık. Bu olay, Türk Siyasi Tarihi’nde ve bütün sosyolojik tarih disiplinlerinde eşine az rastlanır bir olaydır.

Coğrafyamızda yaşanan bunca kıyım ve siyasi sorunların yeni direniş cepheleri oluşturması ve insanların manevi ve dini duygu ve düşüncelerle direnerek hayata veda etmeleri, ülkemizde de olmaz denen şeylerin tekrar yaşanması kapsamında bizim de başımıza gelerek, kan dökülmesine neden olmuştur. Beşeri planda işin içine kan karışması, direnişin samimi olduğunu gösterir. Kaldı ki her yönüyle bu bir direniştir ve en samimi haliyle meydana yansımıştır.

İhtiyarlar, gençler, çocuklar, kadınlar milletin her vechesiyle meydana çıkıp, yürümüştür. Bu kutlu yürüyüş, zulme karşı olan bir yürüyüştür. Bu nedenle izzetli ve şerefli bir yürüyüştür. Bu nedenle Türk Tarihi’nden çok bir milletin topyekun dünya tarihine geçmesidir. Ayrıca Türk, Kürt, Laz, Boşnak, Arnavut vesaire demeden ay yıldız için sokağa çıkan insanlar samimiyetin birer nişanesi olarak vatana olan ve bayrağa olan bağlılıklarını ve dine olan samimiyetlerini göstermişlerdir.

15 Temmuz ile İlgili Duygu ve Düşünceler Hakkında Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. müge dedi ki:

    15 Temmuz ile ilgili duygu ve düşüncelerimi bir mektup olarak yazıp öğretmenimize 15 Temmuz ile ilgili yürütülen bir çalışmaya sunması için verdim. O gece hiçbirimizin aklından ölene kadar çıkmayacak bir dönüm noktasıdır.

Yorum Yaz