Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

15 Temmuz Demokrasi Şehitlerine Mektup Örneği

Bu yazımızda 15 Temmuz demokrasi şehitlerine mektup örneği kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ey Şehit,

Vatan, namus ve din için tereddüt etmeden ve sağına soluna bakınmadan kendini sokağa attın. Başına geleceklerden haberin yoktu. Zalimleri tanırdın. Hainleri bilirdin. Fakat bu kadar ileri gideceklerini sen bile düşünmezdin.

Ey Şehit kardeşlerim,

Tamamen saf ve iyi niyetlerle direnişini gösterdiniz. Bizler hep birlikte direnirdik, birbirimizden dersler aldık. Birbirimize gıpta ile baktık. Vatan, millet, devlet deyince herkesin nasıl pozisyon aldığı gözlerimizin önündedir.

Ey Şehit kardeşlerim,

Tankları, topları, tüfekler, helikopterleri, uçakları görünce panik bile yapmadınız. Sonu şehadetse, düşünmeye gerek yok diyerek tankın önüne yattınız, tüfeklerin üzerine atladınız. Haini gününü gösterirken, şehadete yürüdünüz.

Ey Şehit kardeşlerim,

Geride kalan kardeşleriniz olarak size minnettar bir hayat yaşıyoruz. Hiç kimseye minnet eylemeden yaşan Türkiye olarak şehitlerimize minnettarız. İyi ki varsınız. Hala varsınız. Sizin yolunuzu sürdüreceğimizden hiç şüpheniz.

Ey Şehit kardeşlerim,

Öç almayız, intikam almayız, ceza keseriz. Hakkı bilir, hakkı söyleriz. Gereken neyse onu yaparız. Biz böyle bir milletiz. Adaletle hükmederiz. Adaletimiz düşmana korku, dosta güven verir. Kanınızın her damlasını dava edeceğimizden şüpheniz olmasın. Siz varsanız, biz varız. Biz var oldukça vatan var olacaktır!

Ey Şehit kardeşlerim,

Toprak parçasını vatan diye anlamlandıran kanlarınız, sayesinde bu vatanda mutlu ve huzurluyuz. Artık gaflet vakti bitmiştir. 15 Temmuz, teyakkuzun miladıdır. Her kuvvet, vatan için hazır tutulmaktadır. Darbeler, hainler, zalimler tarihe karışacaktır.

15 Temmuz Demokrasi Şehitlerine Mektup Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. merve dedi ki:

  elinize sağlık çok beğendim öğretmen de beğendi teşekkürler 15 temmuz gazilerini şükranla ne minnetle anıyorum.

 2. zeliha dedi ki:

  15 Temmuz’da bikez daha gördüler ki
  Türkiye’de Ezanlar dinmez
  Bayrak inmez

  Vatan Bölünmez bölünemez. Biz uçurumda
  Abdest alıp,
  Ateşlerin ortasında
  Secdeye vardık
  15 Temmuz’da
  AND içtik
  .

  1. boşver adı önemli değil dedi ki:

   haklısın sen yazmasan ben yazacaktım

Yorum Yaz