Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

13 Haziran 2012 Hakim ve Savcı Atama Listesi – HSYK

Futbolda şike davasına bakan Ssavcı Mehmet Berk, Küçükçekmece Savcısı görevine atandı. Hrant Dink davası savcısı da değiştirildi.

Hakim Savcı Atamaları 13 Haziran 2012 , HSYK Savcılar Nereye Hangi Göreve Atandı Tam Liste , HSYK Atamaları Listesi 13 Haziran 2012

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, 2 bin 335 hakim ve savcının görev yerini değiştiren yaz kararnamesini yayınladı. Kararnameyle, Ergenekon Savcısı Cihan Kansız İstanbul Başsavcı Vekili oldu

Yaz Kararnamesi HSYK’nın internet sitesinden yapılan açıklama ile duyuruldu. 16 Mart 2012 tarihinde hazırlık çalışmalarına başlanan 2012 Yılı Adli Yargı Yaz Kararnamesi taslağının görüşmelerine 07 Haziran 2012 tarihinde başlanıldığının belirtildiği açıklamada, “Heyet halinde kesintisiz olarak devam eden müzakereler 13 Haziran 2012 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karar altına alınmıştır.

hsyk atama listesi

Bundan böyle süre sebebiyle sadece yaz kararnamesi ile atama yapılacak olması (Sonbahar Kararnamesi ile atanacak olanların da bu kararnameye alınması) ve bir kısım adliyelerin birleştirilmesi kapsamında yapılan atamaların kararnameye dâhil edilmesi nedeniyle bu kararnamede toplam 2 bin 335 Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcısının ataması yapılmıştır” denildi.

HSYK’nın Yaz Kararnamesi’nde Şike soruşturmasına bakan Savcı Mehmet Berk, Küçükçekmece Başsavcı Vekili oldu. Berk’in yanı sıra iki savcının daha özel yetkileri alındı. Ergenekon Savcısı Cihan Kansız ve Balyoz Savcısı Savaş Kırbaş İstanbul Başsavcı Vekili oldu. Dink davasının hakimi Rüstem Eryılmaz, 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevinden alındı. Eryılmaz, Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı oldu.

YARGI-SEN Başkanlığı görevini yürütürken İstanbul Hakimliği’ne atanan Ömer Faruk Eminağaoğlu ise Yaz Kararnamesi ile Çankırı Hakimliği’ne atandı.

2335 SAVCI VE HAKİMİN ATAMALARINA İLİŞKİN TAM LİSTEYE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2012 Hakim ve Savcı Atama Listesi , Hangi Hakim Savcı Hangi Göreve Atandı , HSYK Atama Listesi 13.06.2012

derszamani.net

Sizce Yeni Hakim ve Savcı Atamaları Nasıl Yorumlanmalı ? Aşağıdan Anında Yorumlarınızı Yazabilirsiniz …

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. kadir katırcı dedi ki:

    savcı hanım ben okumak istemiyom annem okula yazdırıyo ben okumaktan bıktım git gel bu ne ya hatiçe katırcı rıdva katırcıya ceza verin babam zaten bişe demiyo cezayı hakkettiler

Yorum Yaz