Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2019

Toplumun Eğitim İhtiyacını Karşılayan Kurumlar Nelerdir?

Toplumun Eğitim İhtiyacını Karşılayan Kurumlar Nelerdir?

Eğitim İhtiyacımızın Karşılanması İçin Hizmet Veren Kurumlar

Eğitim görmek herkesin temel haklarından biridir. Ülkemizde temel eğitim 12 yıldır. İlkokul 4, ortaokul 4, lise 4 yıldır. Ülkemizdeki eğitim kurumları dil, ırk, cinsiyet ve din ayırımı gözetilmeksizin herkese açıktır. Eğitim kurumlarında hiçbir kişiye ve aileye ayrıcalık gösterilmez. Eğitimde kadın, erkek herkese fırsat ve imkân eşitliği vardır. Maddi imkânlardan yoksun başarılı öğrencilerin en yüksek eğitim kademelerine kadar öğrenim görmelerini sağlamak amacıyla burs ve kredi desteği sağlanır. Özel eğitime ve korunmaya muhtaç çocukları yetiştirmek için gerekli tedbirler alınır.

Ülkemizde devlet okullarında eğitim ücretsiz olarak verilmektedir. Kreşler, anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler, yabancı dil kursları, sürücü kursları, üniversiteler, halk eğitim merkezleri eğitim ihtiyacımızı karşılayan kurumlara örnektir. Ülkemizde üniversiteler hariç eğitim alanında hizmet veren kurumlar T.C. Millî Eğitim Bakanlığına bağlıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. duygu dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Toplumun Eğitim İhtiyacını Karşılayan Kurumlar Nelerdir? hemen yazdım, Eskişehir okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

  2. mine dedi ki:

    çok teşekkür ederim elinize sağlık beğendim ödevim bitti.

Yorum Yaz