Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Şubat 2018

TEOG Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

teog tercih sonuçları ile ilgili görsel sonucu

TEOG Sınavına giren öğrencilerin heyecanı henüz son bulmuş değil. Tüm aşamaları atlatan öğrenciler şimdi ise sonuçların açıklanmasını bekliyor. Zorlu bir süreçten geçen ve oldukça stres olan öğrencilerin tek hayali istedikleri liseye yerleşebilmek. Bu nedenle hem öğrenciler hem de veliler TEOG tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Tüm öğrenciler, tercih sonuçlarının kendisi için en iyisi olmasını diliyor. Peki TEOG tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarafından bu konu ile ilgili bilgilendirme yapıldı mı? Bu ve bunun gibi bazı sorulara ait cevapları bulmanız amacı ile hazırlamış olduğumuz bu yazı içerisinde, sizlere TEOG tercih sonuçları ne zaman açıklanacak kısaca bilgi vereceğiz.

TEOG tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair ÖSYM tarafından beklenen açıklama yapılmış bulunuyor. Öğrencilerin merakla beklediği o sorunun cevabı 11 Ağustos 2017 olarak belirtiliyor. Öğrenciler için bu zorlu sürecin en iyi şekilde sonuçlanması umut ediliyor. Tercih sonuçlarına günler kala öğrencilerin heyecanı daha da artmaya başlıyor. Her öğrenci aldığı puan ve sıralama ile gitmek istediği okulların puan ve sıralaması arasında bir kıyaslama yaparak tercihlerini gerçekleştirdi. Fakat okulların puan ve sıralamasında her yıl bir değişiklik söz konusu olabildiği için öğrenciler oldukça endişe duyuyor.

TEOG yerleştirme sonuçlarını, öğrenciler http://www.meb.gov.tr/ http://oges.meb.gov.tr/ ve https://e-okul.meb.gov.tr/ adreslerinden öğrenecekler. Öğrencilerin sınav sonuçları öğrenebilmesi için bu sitelerden birine T.C. kimlik numarası ve okul numarası ile giriş yapması gerekiyor.

 

TEOG Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz