Soğuk İle İlgili Deneme Yazısı

Soğuk ile ilgili yazı örneğimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Kış mevsimi gün geçtikçe adım adım yaklaşıyor. Her geçen gün havalar daha da soğuyor ve daha fazla üşüyoruz. Çoğu insanlar kış mevsimini sevmez ve kış mevsimi geldiğinde adaptasyon sağlamakta oldukça zorlanırlar ve hatta vücutları titrer ve fazlasıyla üşürler.

İnsanlar özellikle kış mevsiminin yaşandığı aylarda kendilerinde daha da dikkat etmelidirler. Çünkü özellikle grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklar kış aylarında kendilerini daha çok gösterir ve zaten zor koşullarda geçen kış mevsimi hastalıkların gelmesi ile de daha çekilmez ve ağır bir dönem olur. Bu nedenle doktorlar kış mevsiminde insanlar ince ama kat kat giyinmelerini tavsiye etmektedir. Çünkü kış aylarında soğuk insanların iliklerine kadar girer ve insanlar bu nedenle de üşür. Zannımca eğer yediğimiz yemekler ve tükettiğimiz meyveler az yağlı olursa ve düzenli beslenirsek daha sağlıklı bir yaşam sürebiliriz.

Kış aylarında barınacak bir evi olmayan insanlar da yaşamlarını sürdürebilmek için oldukça zorlanmaktadırlar. Bu kişiler ilgili kişilerin ve belediyelerin yardımı ile barınacak bir ev sahibi olurlar ve bu şekilde kış mevsimini atlatmaya çalışırlar. Aslında insanlar her an her şeyi yaşamak için adaylardır bu nedenle bir gün kendilerinin de evsiz kalabileceklerini düşünerek evsiz kalan insanlara yardım ellerini uzatmalıdırlar.

Soğuk İle İlgili Deneme Yazısı Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.