Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2018

Kışın Sinekler Nereye Gider

Kışın sinekler nerede yaşar konusunda sizlere bu yazımızda bilgi vereceğiz.

Sinekler yazın tüm insanların korkulu rüyası haline gelmektedir. Sinekler, konacak yer bulamadıklarında bütün gün insanların üzerine konar ve insanları oldukça rahatsız eder. Sineklerden kurtulmak için evler ilaçlanır ya da havlu ya da sineklik gibi yardımcı araçlarla sinekler tek tek öldürülmeye çalışılır yani kısacası sinekler yazın işkence gibidir diyebiliriz. Bu sineklerin sivri olan türleri insanlar ısırıyor ve vücutlarının şişerek kaşınmasına sebebiyet veriyor tüm bu nedenlerden dolayı sinekler yaz aylarında insanların korkulu rüyası haline gelmiştir.

Sinekler sıcağı severler bu nedenle bünyeleri narindir. Güneş kaybolmaya başladığında sinekler hemen kendilerine sıcak yerler ararlar. Bu nedenle sinekler hava soğuduğunda Larva ve yumurta haline gelirler ve kışı bu şekilde geçirirler yazın ise tekrar Larva ve yumurtadan çıkarlar.

Sinekler genellikle gece vaktinde 2 saat gezerler oradan oraya konarlar ancak gün içerisinde geriye kalan diğer 22 saatlerini ise bitki, ot, çimen ve ağaç dallarında dinlenerek tüketirler.

Kışın Sinekler Ne Yapar Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz