Peygamber Efendimizin (s.a.v.) Sevgi Ve Kardeşlikle İlgili Bir Hadisi Yazınız.

Bu yazımızda Peygamber Efendimizin (s.a.v.) sevgi ve kardeşlikle ilgili bir hadisi yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hazreti Muhammed (s.a.v.), bütün insanlık için gönderilmiştir. İslam peygamberi olarak cemiyetin içinde bulunduğu cahiliyeye karşı mücadele etmiştir. Toplumda barış ve huzurun yayılması, birlik ve beraberliğin oluşması için İslam’ı tebliğ etmiştir. İslam’ın tebliğ edilmesinde uyarıcı ve müjdeleyici olarak vazifesini ifa etmiştir. Kadeşliğin ve sevgi ortamının tesis edilmesinde gayret etmiştir.

Peygamber Efendimizin (a.s.), sevgi ve kardeşlikle ilgili hadislerinden biri de şu şekildedir:

Allah için birbirini seven iki kardeş buluştukları zaman, biri diğerini yıkayan iki el gibidir. Ne zaman iki mümin bir araya gelirse, Allah Teala, birini diğerinden faydalandırır.(Hadis-i Şerif)

11 yorum

  1. Peygamber Efendimizin (s.a.v.) sevgi ve kardeşlikle ilgili bir hadisi de şudur; “Ve kalplerinin arasını sevgi ile birleştirdi. Yoksa yeryüzünde ne varsa hepsini harcasaydın, yine onların kalplerini birleştiremezdin. Fakat Allah, onların arasını sevgi ile birleştirdi…” (el-Enfal, 8/63).

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.