Şuradasınız
Ana Sayfa > Eğitim Dünyası > Onur Belgesi Kimlere Verilir

Onur Belgesi Kimlere Verilir

Onur Belgesi Kimlere Verilir hakkında bilgi.

Onur belgesi ilköğretim ve lise öğrencilerine başarıları karşılığında verilen bir belgedir. Öğrenciler bu belgeyi sabırsızlıkla beklerler. Takdir ve teşekkür belgelerine göre onur belgesini almak çok daha zordur. Bu belgelerin aksine onur belgesini almak için sadece not da yetmez.

Okul müdürü tarafından onur belgesi verilecek öğrenciler özenle seçilir. Bu kişiler arkadaşlarıyla ve çevresiyle iletişimi iyi olan, derslere katılımı ve bölgesel yarışmalarda gösterdiği başarılarla dikkat çeken öğrencilerdir. Kültürel etkinlikler ve çeşitli yarışmalarda okulu temsil etmek onur belgesi almanın önünü açar. Böyle organizasyonlara katılmak ve okula derece getirmek onur belgesi almaya hak kazanmanızı sağlar.

Akademik anlamda fazla başarılı olmasanız bile alabileceğiniz belgelerden biri olan onur belgesi taktir belgesi almaktan daha büyük bir anlam taşımaktadır. Bu belgeyi alanların hayata hazır olduğu söylenebilir, çünkü hayat sadece not değildir.

Hem derslerinde başarılı olup hem de aktivitelere katılan öğrenciler ise üstün başarı belgesi alırlar.

24224851_onur_belgesi

Takdir Teşekkür Hesaplamak İçin Tıkla

Onur Belgesi Kimlere Veriliyor Meb Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

49 thoughts on “Onur Belgesi Kimlere Verilir

 1. Ne bu ya, hic baska bir devletde bu sacma belgeler yok. Almanyada Mathematik, Almanca ve inglizcedeki notlarin ortalamasi önemlidir, gerisi bos.

 2. Sınıf öğretmeninizin girdiği dersi iyi tutarsanız, aranız da iyi olursa alırsınız. 9. Sınıfta biyoloji hocam sınıf öğretmenimdi ve biyoloji ortalamam 93 olduğundan kadın iki dönem de onur belgesi verdi.

 3. İstanbul da bir okulu temsil ediyorum ve şükürler olsun ki 11. Sinifta onur belgesini sonunda aliyorum

 4. Onur Belgesi çalıştığınız için değil davranışının çok üstün ve öğretmenler karşısında çok iyi davranışlar sergilediğimiz için verilir.Ben hiç ama hiç belge almadım fakat 9.sınıfa gidiyorum yine bir belge almadım fakat Onur Belgesi aldım.

 5. Takdir üst üste alınırsa onur belgesi alınır. Teşekkür belgesi üst üste alınırsa başarı belgesi alınır.

 6. siz safsınız iyi çalışın yoksa sanayiye çırak aranıyor oraya gidersiniz size de iyi gelir.

  1. Ortalamam 100
   Bu arada takdir alacak arkadaslari kutluyorum.Tesekkür alan ya da hicbir sey almayanlar da uzulmesin.Seneye daha cok calisip alirlar

 7. Ben 9. Siniftayken derslerim oyle cok ta iyi sayilmazdi bir tane zayifim vardi ve arkadaslarimla cok da iyi anlasamazdim ona ragmen aldim

  1. evet puanın kaç olrsa olsn alamıyosun ya bn okulda kotuydum baya baya 8.sınıfta duzelttim kendimi hep idaredeydim kavgada falan ama mudur bana verdi davranıslarını duzelttın diye ve hayatımda 3 kez tsk 1 kez takdır aldm ama vrdlr

 8. Denizcilik lisesinde okuyorum 3 yıldır Onur belgesi verilmiyor.Bu Özelliklerin hepsi var .Hocaların zevki ve insiyatifi ile veriliyor.Notlarımda yüksek.Buna artık önlem vs yapılmalı.

   1. Aslında niye biliyormusun çalışmadan dolayı teşekkür veya taktir alamıyor ben teşekkür aldım

  1. 6 dönem üst üste teşekkür alırsa Başarı, 6 dönem üst üste takdir alırsa Üstün Başarı belgesi alır.

Bir Cevap Yazın

Top