Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2018

N Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda N harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Biyoçeşitlilik, genetik transfer ve çevresel kalıtımla artar. Ayrıca dış etkenler olarak iklim, yeryüzü şekilleri, bitki örtüsü doğal bariyerler oluşturarak türleşmeye katkı sağlar. Hayvanların türleşmesi veya alt türlere ayrılması bu nedenledir. Ekosistemlerinde, çevresel adaptasyon yaşayan hayvanlar, genetik özelliklerini nesilden nesle aktarabilir.

 

N harfiyle başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Nandu: Nandugiller ailesinden bir kuş türüdür. Bir buçuk metreye kadar boyu uzanır. Yirmi kilogram civarında olabilir. Anavatanı Orta Amerika olarak bilinmektedir. Hızlı koşan, kısa kanatlı, uzun boyunlu, iri gövdeli, uzun bacaklıdır. Gri renk tonlarında tüyleri vardır. Başına doğru tüyleri kısalır ve azalır.

 

Narval: Deniz gergedanı olarak bilinir. Blinagillerdendir. Memeli bir hayvandır. Soğuk sularda yaşar. Baş bölgesine yakın iki küçük yüzgeci vardır. Ayrıca uzun burunları bulunur. İri bir balığa benzer. Kuyruğu da balık kuyruğudur. Saldırgan değillerdir. Sürüler halinde Kuzey Denizi’nde yaşarlar.

 

Notilus: Kafadanbacaklılar ailesindendir. Yaşayan en ilkel ve yaşlı canlılardandır. Vücutlarındaki sıvı ve hava basıncı ve akışkanlığı sayesinde uzun süre hayatta kalmışlardır. Kabukludur. Kabukları helezon şeklindedir. Güney Pasifik derin denizlerinde yaşarlar.

 

 

Neon Balığı: İki – üç santimetre boylarında tatlı su balığıdır. Güney Amerika açıklarında yaşar. Süs balığı olarak da kullanılır. Baş ve gövde bölgeleri parlak gümüş renginde, kuyrukları turuncu renktedir. Hızlı hareket ederler.

 

 

Nudibranch: Karındanbacaklıdır. Okyanuslarda yaşayan, çok renkli hayvanlardır. Birçok türü bulunur. Ağaç kurdu boyutlarındadır. Bazı türlerinin baş bölgelerinde boynuz şeklinde ve vücutlarında uzantılar bulunur.

 

N Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. sena dedi ki:

  Nil baliği

  1. Anonim dedi ki:

   He mk nil foku

 2. Mehmet Kaan Durmuş dedi ki:

  Cırcırböceği çalıkuşu çulluk Ceylan çaylak kuşu çömlekçi kuşu cennet balığı

 3. Mehmet Kaan Durmuş dedi ki:

  Ha birde cekirge

 4. Mehmet Kaan Durmuş dedi ki:

  Col kertenkelesi Cay balığı col tilkisi ciyan col kedisi

 5. Mehmet Kaan Durmuş dedi ki:

  Aklımda bir
  De çita
  Var

 6. Mehmet Kaan Durmuş dedi ki:

  Narbülbülü hayvan olarak sayılırmı Nil timsahı yada nil ayısı neden hayvan sayılmaz

 7. ranbo dedi ki:

  ya kardis lutfen bilmediğim bi sey gösterin böyle olmuya ama

 8. çiğdem dedi ki:

  Ruh ikizini bulmak kolay, sıkıyosa isim şehir oyununda N harfiyle hayvan bul. Ç harfi ile başlayan hayvan isimleri listesi hazırlamam lazım ama bana daha fazlası lazım. buradakilerden başka var mı bilen yazarsa sevinirim arkadaşlar.

  1. Mehmet Kaan Durmuş dedi ki:

   Ç ile c harfiyle başlayan aklımdaki hayvanlar civciv çıngıraklı yılan cakal

   1. Anonim dedi ki:

    Çinekop çakal

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları