7:48 pm - Perşembe Mart 23, 2017

Lisans – Önlisans Mezunları KPSS’ye Ortaöğretim Düzeyinden Girebilirmi

Cumartesi, 15 Mart 2014, 0:25 | Güncel | 2 Yorum

Lisans Mezunları KPSS’ye Lise Ortaöğretim düzeyinden girebilirmi,Önlisans mezunları KPSS’ye Lise Ortaöğretim düzeyinden girebilirmi,Üniversitede okuyanlar KPSS’ye Lise düzeyinden girebilirmi

Önlisans ya da Lisans mezunları şu günlerde Eylül 2014 tarihinde yapılacak olan KPSS/2′ ye Lise düzeyinden girme endişesindeler. Hemen cevap verelim. Eğer şu an halen bir lisans ya da önlisans programında okumakta iseniz KPSS’ye Ortaöğretim düzeyinden başvurabilirsiniz. Fakat mezun olmuş ya olacak(üniversitede son yılınızdır ve derslerin hepsi verilmiş ise) durumda iseniz Lise ortaöğretim düzeyinden başvuramazsınız.  Fakat üniversite ara sınıftakiler mezun durumda olmadıkları için Lise düzeyinden başvurabilirler.

Tagged with: , ,

2 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Lisans – Önlisans Mezunları KPSS’ye Ortaöğretim Düzeyinden Girebilirmi"

  1. sezgin dedi ki:

    Ben lisans 4.sinif im ama bir dönem uzattım yani şubat 2015 de mezun olacağım orta öğretim kpss ye girebilir miyim ve atanisirsam sorun olur mu cunki bazı forumlarda 4. Sinif olduğun için otomatik. Olarak onlisans mezunu gozukuyorsun diyorlar bu konu hakkında bilginiz var mi? ??

  2. tuğrul dedi ki:

    Merhabalar bu sene 4.sınıf oldum ama okulum bu sene bitmiyor kpssye lise mezunu olarak girebilir miyim

Yorum Yazın