Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2021

MEB Rehber Öğretmenlik Kalkacak Mı Son Durum

Meb rehber öğretmen norm kadrosu hakkında bilgi kısaca, Meb rehber öğretmenlik kalkacak mı son durum

Okullarda kadro olarak bulunan Rehber Öğretmenlik, Rehberlik olarak değiştirildi.

PDR bölümünden mezun olmuş kişiler Psikolojik Danışman sıfatıyla okullarda değişiklik yapılarak oluşturulan Rehberlik kadrosuna atanacak. Ancak ne şekilde bu değişikliklerin yapılacağı ve düzenlemelerin nasıl olacağı henüz bilinmiyor. Konuyla ilgili net bir şey söyleyebilmek için çıkacak yönetmeliklere ve genelgelere bakmak gerekli olacaktır. Çıkacak olan yönetmelikte okulların rehberlik servislerinde görevli uzman öğretmenlerin de idari kadroya alınması gibi bir durum söz konusu olursa dikey bir geçişten söz edilebilir. Bu nedenle de bu görevlilerin çalışma saatleri, yetkileri, yıllık izinleri, maaşları değişikliğe uğrayabilir.

Okullarda Rehberlik olarak değiştirilen konuma PDR, Eğitimde Psikolojik Hizmetler, Eğitim Programları mezunu kişiler atanabilecek. Bu sayede Psikoloji bölümünden mezun olmuş ve Pedagojik Formasyon eğitimi almış kişilerin de okullarda Rehberlik alanında çalışabilmesinin önü açılmış oldu.

Rehber Öğretmenlik Kaldırılacak Mı Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. selda dedi ki:

    haksızlık pdr ye doktorluk ıle aynı puanda girilmekte okuyan öğrenciler 230 puanlılarada pedagojik eğitim alsın reheber öğretmen olsun diyemı seçtı o bölumu

Yorum Yaz