Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Nisan 2018

Kuranı Kerim Okumak Allah İle İletişimimizi Nasıl Etkiler

İslamiyet dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerimdir. Allah, kuran ayetlerini peygamberlere indirerek kullara olan  emir ve yasaklarını yani kulların yapmaması gereken hususları (yasakları), İslam dini kapsamında yapmaları gereken hususları (emirleri) bildirmiştir ve zamanla bu ayetler bir araya getirilerek kitap haline getirilmiştir.

kurKur’an-ı Kerim’î okumak tüm Müslümanların görevidir. Çünkü Allah’ın bize emrettiklerini, biz kullarından istediklerini ancak bu kutsal kitabımız sayesinde öğrenebiliriz.

Allah, Kuranı biz kullarına yol göstermek için, bizim örnek ve doğru birer kul olmamız için bize yol gösterici olarak göndermiştir ve hayatımızı da bu kutsal kitapta yer alan hususlara göre şekillendirmemizi emretmiştir.

Kur’an-ı Kerim okumak tüm bu nedenlerden dolayı Allah ile iletişim kurmamızı sağlar ve Allah, bizden istediklerini bize Kur’an-ı Kerim sayesinde iletir ve böylece biz de bu hususları öğrenmiş oluruz. Bu nedenle de Allah ile iletişim kurmamız da Kur’an-ı Kerim oldukça önemli bir vasıtadır.

Kur’an-ı Kerim Okumak Allah İle İletişimimizi Nasıl Etkiler Konusunda Yazdığımız Yazımız İçin Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

e okul