Kablosuz Ağ Ayarları Nasıl Yapılır

Resimli Anlatım Kablosuz Ağ Ayarları Nasıl Yapılır

Önce başlat menüsünden denetim masası açın. Daha sonra buradan ağ bağlantıları sekmesine tıklayın. Ağ pencerelerinin solunda bulunan ağ görevleri seçin, ev veya küçük iş yeri ağı kur butonlarından birine tıklayın, kablolu bağlantı yapacaksanız yerel ağ bağlantıları sekmesini tıklayın. Eğer kablosuz bağlantı yapmak istiyorsanız “bağlantısı kesilen ağ bağlantılarını göz ardı et” kutucuğunu işaretleyin.

kablosuz ağ modem

Bilgisayar, daha önceden özel bir bağlantı yaptıysanız bunu bulur. Yeni ağ kurmak isterseniz alttaki seçeneği seçin. Daha sonra “hayır internete başka bağlantı yolu seçeyim” kutucuğunu seçin.

“Bu bilgisayar internete mesken bir ağ geçidiyle veya ağımdaki başka bir bilgisayar üzerinden bağlanır” kutucuğunu işaretleyin. Bilgisayar tanımı adını ve bilgisayar adını girin. Çalışma grubu girecekseniz workgroup adını girin. Ağ içinde dosya-klasör paylaşımında bulunmayacaksanız bunu güvenlik için kapalı tutmaya dikkat edin.

Ağ  ayarlarını kalıcı hale getirin. Bunun için ağ ayarlarını başka bilgisayar üzerinden yapmak için farklı seçenekler de var fakat biz gerek yok seçeneğini işaretleyeceğiz. Böylece ağ kurulum işlemi başarıyla tamamlanmış oluyor.

Kablosuz Ağ Ayarları Kurulumu Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.