Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Nisan 2018

İnsanlar Niçin Topluluk Halinde Yaşarlar

Toplumlar, birleşerek toplumları oluşturan insanlardan meydana gelir. Sizlere bu yazımızda insanlar niçin topluluk halinde yaşar konusunda bilgi vereceğiz.

İnsanlar doğaları gereği sosyal birer varlıklardır. Geçmişten günümüze kadar sürekli topluluk halinde yaşayan insanların bir arada yaşamaları için bir çok gerekçeleri bulunmaktadır.

İlk insanlar öncelikle doğaya karşı koymak için bir arada yani topluluk halinde yaşamışlardır. Yani; doğadaki vahşi hayvanlarla tek başına baş edemeyen insanlar toplu halde yaşayarak vahşi hayvanlardan kendilerini korumaya almışlardır. Sonrasında ise bilim ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanların yaşam şartları da değişmiştir. Böylece insanlar sosyal varlık olduklarından dolayı zaman geçtikte manevi destek almak, bir sorunları olduğunda yanlarına gidip yardım istemek için çevrelerinde aileye, arkadaşlarına ve komşulara ihtiyaç duymuştur. Çünkü insanlar sürekli birileri ile yardımlaştıklarında işlerini daha hızlı ve kolay başarabilirler aynı zamanda yanındaki insanların desteği ile karşılarına çıkan zorlukları daha kolay göğüsleyebilir.

İnsanlar Neden Topluluk Halinde Yaşarlar Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

e okul