Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Uyurken Ve Yolculuğa Çıkarken Yaptığı Dualardan Birini Bularak Defterinize Yazınız

Bu yazımızda Hz. Muhammed’in (s.a.v.) uyurken ve yolculuğa çıkarken yaptığı dualardan birini bularak defterinize yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hazreti Muhammed (s.a.v.), İslam peygamberidir. Numune-i imtisaldir. Örnek alınması gereken tek şahsiyettir. Bütün insanlık için gönderilmiştir. O’ndan (a.s.) bize kalan en önemli miraslar Kuranı Kerim ve hadislerdir. Bireysel hayatımızda ve toplumsal hayatımızda O’nu (a.s.) örnek alarak her işimizi İslam’a uygun olarak gerçekleştirebiliriz.

Uyurken, yolculuğa çıkarken yaptığı dualar da bunlardan bazılarıdır. Peygamber (a.s.) uyurken şöyle dua etmiştir:

“Ey yedi kat göğün ve gölgelendirdiklerinin Rabbi, yedi kat.yerin ve üzerinde taşıdıklarının Rabbi, şeytanların ve saptırdıklarının Rabbi olan Allah’ım! Bütün yaratıklarının şerrinden, bana saldırmaları ve zulmetmelerinden beni koru. Senin yardımın yüce, övgün büyük, Senden başka da ilâh yoktur.”

18 yorum

  1. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) uyurken ve yolculuğa çıkarken yaptığı dualardan biri şudur; “Allahümme inni e’ûzü bike min va’sâis-seferi ve Kâbetil münkalebi vel’havri ba’del kevri ve da’veti’l-mazlûm“
    Anlamı: “Allah’ım! yolculuğun meşakkatinden, döndükten sonra kötü şeylerle karşılaşmaktan, gördüğümden geri kalmaktan ve mazlumun bedduasını almaktan sana sığınırım.”

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.