Hayvan Sevgisi ile İlgili Hikaye

Aşağıda hayvan sevgisi ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Evden okula gitmek için çıktığımda saat biraz erkendi. Her şey yolunda gözüküyordu. Biraz erken çıktığın için okul yolu biraz sakindi. Etrafta kuş yoktu ve kediler de duvar kenarlarında sanırım uyuyorlardı. Biraz daha ilerledim. Yolun caddeye çıkan bayır kısmında yamacı tırmanır gibi tırmanıyordum.

Caddeden arabalar geçiyordu. Arabalar seyrek geçiyordu. Ben bayırı tırmanana kadar zaman geçmiş, öğrenciler bir bir evlerinden çıkmaya başlamıştı. Caddeye vardım. Yol ağzından okula doğru döndüm. Bir kaç adım ilerledim. Sağda ayağı kırılmış bir köpek yavrusu gördüm. Uzaktan durumu anladım ve arabanın ona çarptığını tahmin ettim.

Yanına vardığımda acı içinde kıvranıyordu. Kırık acısı fena olur. Hayvan neredeyse kendinden geçmişti. Arkamdan sınıf arkadaşlarımın geldiğini gördüm. Birkaç kişiydiler. Hemen birini yanıma alıp diğerleriyle sınıfa ve öğretmenlere haber göndermeyi planladım. Köpek yavrusunu veterinere götürecektim. Hemen arkadaşları ayarladım. Yanıma bir arkadaşıma alıp okul yakınlarındaki bir veterinere gittik.

Veteriner teşhis yaptı, kırığı onarmak için ilaç ve iğne kullandı, daha sonra sardı. Biraz geçmeden öğretmen geldi. Bize son durumu sordu. Köpeği alıp okula doğru yola çıktık. Öğretmen okulun yanındaki barınağın köpek yavrusu için uygun olduğunu söyledi. Köpek yavrusuna birkaç gün orada baktık ve iyi duruma getirdik. Öğretmen bizi tebrik etti ve bize teşekkür etti.

Hayvan Sevgisi ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

  1. Hayvanları o kadar seviyorum ki… Bence her insan hayvanlara merhamet etmeli çünkü onlar bizim sevgimize ve ilgimize muhtaç. Onları koruyup kollamak vatandaşlık görevimiz..

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.